Питання виділення приміщення для облаштування притулку для безпритульних тварин знову розглядалось під час сесії Луцької міської ради 31 травня. Попри неодноразове обговорення та палкі суперечки на кількох попередніх засіданнях ради, питання надалі залишається недовивченим, а всі заходи, що пропонуються для вирішення цієї проблеми малоефективні і не приносять потрібного результату. Більшість міських обранців взагалі не орієнтується в ситуації щодо безпритульних тварин  в місті і не можуть визначити рівень небезпеки, яку вони несуть населенню, а відтак  керуються лишень тими матеріалами, що роздаються в проектах рішень та не відображають реальний стан справ. Програма стерилізації та утримання безпритульних тварин, що була ініційована громадською організацією «Волинське товариство захисту тварин» була прийнята наприкінці лютого 2011 року, та навіть за короткий період часу не виправдала себе, оскільки кількість звернень громадян, що скаржаться на безпритульних псів у дворах з часом тільки збільшується.

В такій ситуації, складається враження, що насправді ніхто не зацікавлений, щоб ця проблема була вирішена. Нині безпритульними тваринами в місті займається громадська організація «Волинське товариство захисту тварин», яка запропонувала місту взяти на себе зобов’язання опікуватися безпритульними тваринами за певне фінансування з міського бюджету. Втім, окрім відкриття притулку для тварин, реально проконтролювати які конкретно заходи були вжиті, скільки тварин  було стерилізовано - неможливо, оскільки реальної картини  скільки тих безпритульних псів є у місті взагалі, сказати ніхто не може, а  тим більше відслідкувати як швидко збільшується їх популяція. Так само як неможливо відстежити, скільки тварин стають безпритульними з вини хазяїв, на яких так часто нарікають представники товариства і стверджують, що кусають людей переважно хазяйські собаки. Наскільки таке твердження відповідає дійсності можна довго сперечатися, проте число покусаних собаками лучан щороку збільшується.

З іншого боку, керівництво міста фактично самоусунулося від цієї проблеми. Втім, як і раніше відлов тварин та доставку їх до притулку на стерилізацію здійснюють працівники КП «Луцькспецкомунтранс». На такі потреби з міського бюджету виділені кошти в сумі 130 тисяч гривень, окремо на стерилізацію та інші потреби товариства захисту тварин - ще понад 70 тисяч гривень. Чи використовуються ці кошти за призначенням – питання доволі суперечливе, адже відомо про випадки, коли мешканці Луцька зверталися в «Спецкомунтранс» з проханням відловити безпритульних тварин, однак відповідей на свої звернення так і не отримували, а відловлювати тварин ніхто не поспішав. За даних обставин виникає логічне запитання: то кому ж вигідні безпритульні тварини на вулицях нашого міста? Можливо, якщо програма дійсно запрацює і собаки з часом зникнуть відпаде й потреба у фінансуванні відлову тварин? Проте закрадається думка, що зацікавлених в такому розвитку подій мало. Тож поки що лучанам доводиться співіснувати з братами нашими меншими.

ЛМГО «Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу» http://www.cpaec.org.ua/