Нагадємо, нещодавно спікер Володимир Литвин заявив про те, що до закону про пенсійну реформу необхідно внести «технічні правки», тож 1 вересня, як передбачалося раніше, в силу документ ще не вступить. Віце-спікер Микола Томенко пояснив, у чому полягають «технічні правки».
«Влада каже, що є технічні помилки? Облиште, у нас з технічних міркувань ніколи закони не відкладалися, повірте. Мова йде про кілька правок, одна з яких — найсерйозніша. Це правка опозиції, яка передбачає підвищення мінімальних заробітних плат на достатню суму — більше 30 млрд грн.»
За словами Томенка, ця правка буде провалена разом з іншими так званими технічними правками післяобід, 6 вересня. Після чого на підпис буде поданий «реалістичний» варіант. Законопроект, на думку політика, набуде чинності 1 грудня, найпізніше — 1 січня.
Насправді, за словами Томенка, після переголосування нічого суттєвого в законі не зміниться: пенсійний вік буде піднято, стаж також. Мова йде лише про збої механістичної машини голосування вночі. Вона дала збій і представники більшості забули зняти цю поправку.
«Чому так сталося? У комітеті Сушкевича (за рахунок того, що комуністи тимчасово „вийшли“ з більшості під час обговорення пенсійної реформи) майже всі опозиційні правки до другого читання були підтримані. І владі потрібно було їх всі ставити на голосування і провалювати. Це механізм, який діє сьогодні в регламенті. Зазвичай комітет, як сума представників фракцій, на друге читання виносить правки, які будуть проголосовані. І тому, як правило, правки рідко підтверджуються. А тут — „нештатна“ ситуація, сотні правок підтвердилися з метою їхнього подальшого провалення. І ось вони вночі просто втомилися і забули кілька наших правок провалити. Тому зараз змушені ліквідовувати „технічні“ помилки», — пояснює віце-спікер.
Детальне інтерв’ю Миколи Томенка про те, з чого розпочнеться нова сесія, коли буде відкрито ринок землі, та яким на виході буде закон про вибори — читайте незабаром.
Джерело: ТСН
Коментарі
коментарів немає