Зеки відмовляються достроково виходити. В’язні просять не позбавляти їх обідів і даху або приберігають своє право на майбутнє.
В Україні 109 ув’язнених відмовилися вийти за амністією на свободу. Про це повідомив помічник глави Госпенітенціарной служби України Ігор Андрушко.
Основних причин дві: одні ув’язнені приберігають таке цінне право на майбутнє (за законом, амністією можна скористатися лише раз в житті), іншим набагато комфортніше живеться у в’язниці на казенних харчах і з дахом над головою.
«Вони виявили бажання не звільнятися. Наприклад, ті в’язні, яким залишилося до кінця терміну кілька місяців, відмовилися достроково виходити на свободу (за законом, укладений може відмовитися від амністії — Авт ..), Залишивши за собою карт-бланш: мовляв, скористаюся в наступний раз, — розповів нам Андрушко. — Але інформація про таких людей обов’язково надходить до правоохоронних органів для того, щоб за ними було встановлено контроль ».
За словами Андрушко, крім 109 «відмовників», є кілька сотень таких в’язнів, яких суд порахував негідними амністії і, відповідно, відмовив їм у такому праві. За даними тюремників, найбільше відмов у амністії відбулося у Донецькій та Київській областях.
«Мені знайомий такий випадок, коли хлопець не захотів звільнятися раніше покладеного через те, що хворів на туберкульоз, — розповів нам захисник прав ув’язнених Дмитро Гройсман. — Вдома у нього залишилися мама і дочка. Щоб не заражати їх цією небезпечною хворобою, він вирішив не виходити з в’язниці, а більше йти йому нікуди.
Деякі відмовляються від амністії через те, що в майбутньому планують довести свою невинність, а взяття амністії знижує правові шанси. По суті, погодившись на амністію, людина визнає вину ».
Знайти роботу, вийшовши з в’язниці, складно. Тому деякі залишаються у виправних установах трактористами, доярками і підсобними робітниками. Інші знаходять роботу двірниками і паркувальниками. Але трапляється і так, що навіть після шести років в’язниці колишні ув’язнені створюють свій бізнес і живуть в достатку. Але таких не багато, за статистикою тюремників, на волі успішно адаптується лише десята частина колишніх ув’язнених. Решта повторно скоюють злочини і повертаються до в’язниці.
Джерело: svit24.net
Коментарі
коментарів немає