Як стало відомо, 18 листопада 2011 року в офісних приміщеннях компаній, що належить до фінансової групи Континіум, працівниками податкової міліції спільно з працівниками СБУ було проведено виімки документів.
Офіційною версією проведення слідчих дій правоохоронними органами є порушена кримінальна справа в підозрі контрабанди паливо-мастильних матеріалів, а також зловживання в отриманні господарюючими суб’єктами відшкодування з податку на додану вартість.
Серед неофіційних джерел переважає думка, що даний рейд правоохоронців пов’язаний з рейдерським захопленням активів компанії та спробі тиску на її власників. Слід відмітити, що група Континіум є власником однієї з найбільшим роздрібних мереж АЗС під торгової маркою WOG (більше ніж 350 заправних станцій).
Виручка компаніі, за даними журналу Forbes, за 2010 рік склала більш ніж 10 млрд. грн.. Основними власниками компанії є колишній народний депутат від «Народної партії» Ігор Єремєєв та Степан Івахів. Останній є депутатом Волинськоі обласної ради та членом Партії регіонів.
Також, серед імовірних причин називають і неможливість досягнути домовленостей з новими власниками банку «Надра», акціонерами якого, до 2009 року, вважали, в тому числі, і Ігора Єремеєва. На сьогоднішній день
інвестором «Надра» виступив підконтрольний Дмитру Фірташу Centragas Holding. Як відомо, із слів тимчасового адміністратора банку, а тепер голови правління Валентини Жуковськоі, групу Континіум, звинувачують у неповерненні кредитної заборгованості банку «Надра» в розмірі 500 млн. грн..
Акціонерам Континіуму не вперше захищати інтереси групи, але на сьогоднішній день правила гри є дещо змінено. І просто прикинутись «своїм» може не вийти. Про це говорять кримінальні справи, що активно висвітлюються ЗМІ — справа Василя Хари (член Партії Регіонів, колишній голова ФПУ), справа Романа Ландика (батько Володимир Ландик є народним депутатом Верховноі Ради України від Партії Регіонів, та має відношення до ВАТ «Норд», відомого виробника побутової техніки) та багато інших, не
менш резонансних.
«Головна біль» власників волинськоі компанії може відобразитись і на перерозподілі сил на місцевому політичному рівні. В першу чергу це значно може послабити губернатора Бориса Клімчука, який на взаємовигідних засадах співпрацює з Ігорем Єремєєвим та Степаном Івахівим.
Звісно, Волинь, за масштабами фінансових потоків та промислового виробництва, не Киів, і навіть не Донецьк, але деякі бізнесові напрямки області, «товаришів» з нової провладної команди, можуть зацікавити. Тому, фото Гаранта на робочому столі, аж ніяк не є індульгенцією та захистом в системі перерозподілу власності.
Коментарі
коментарів немає