При оплаті штрафів у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху відбулися певні зміни, які зумовлені тим, що під час впровадження Національної автоматизованої інформаційної системи Департаменту ДАІ виникли деякі складності щодо автоматичного обліку надходження коштів від сплати штрафів. Про це повідомили в УДАІ УМВС України у Волинській області.

Основною проблемою є той факт, що в ході прийняття банківськими установами платежів на оплату штрафу в призначенні платежу не зазначається перелік обов’язкових позицій, за якими можливо ідентифікувати платіж.

Міністерством внутрішніх справ було направлено до Національного банку України лист щодо зобов’язання банківських установ під час прийому платежів за штраф у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху в обов’язковому порядку у призначенні платежу зазначати код бюджетної класифікації, серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення.

Задля врегулювання вищевказаного питання Національним банком України було направлено до банківських установ лист, який зобов’язує останніх вимагати від платників під час оплати штрафу заповнювати в реквізиті касового документа серію та номер протоколу про адміністративне правопорушення. 

У зв’язку з цим при складанні адміністративного протоколу кожен водій зобов’язаний отримати копію протоколу та постанови, а в окремих випадках – лише протоколу. Для дійсності квитанції про оплату штрафу достатньо мати копію адміністративного протоколу.