31 січня 2013 року на засіданні Акредитаційної комісії України (АК) під головуванням Міністра освіти і науки, молоді та спорту України Дмитра Табачника розглянуто результати перевірок Державною інспекцією навчальних закладів України приватних вищих навчальних закладів «Луцький гуманітарний університет» та «Донецький економіко-гуманітарний інститут». Про це повідомляється на сайті Держінспекції навчальних закладів.
Після заслуховування та обговорення результатів перевірок АК ухвалила рішення про анулювання ліцензії ПВНЗ «Донецький економіко-гуманітарний інститут» на підготовку «бакалаврів» та «спеціалістів» зі спеціальностей «Облік і аудит» та «Міжнародна економіка».
Підставою для прийняття такого рішення стали виявлені значні порушення Ліцензійних умов надання освітніх послуг у сфері вищої освіти, що не можуть бути усунені. В ході перевірки встановлено низку суттєвих порушень і недоліків у кадровому, навчально-методичному та матеріально-технічному забезпеченні, а також в організації та проведенні прийому на навчання в 2012 році.
Зокрема, у ПВНЗ «Донецький економіко-гуманітарний інститут» за основним місцем роботи працює лише два науково-педагогічних працівники з науковим ступенем кандидата наук, тоді як, згідно з нормами, на кожній кафедрі повинні працювати не менше трьох науково-педагогічних працівників із науковими ступенями та вченими званнями. Окрім того, в інституті немає жодного доктора наук.
Також в інституті відсутні гуртожиток, спортивний майданчик і спортивна зала, медичний пункт та пункт харчування, які є обов’язковими, відповідно до Ліцензійних умовам. На момент проведення перевірки приміщення навчального закладу не опалювалося та було відключене від електропостачання.
Щодо ПВНЗ «Луцький гуманітарний університет», беручи до уваги виявлені Інспекцією порушення і недоліки в роботі університету, Акредитаційна комісія України ухвалила рішення, згідно з яким освітня діяльність Університету буде повністю припинена в липні поточного року. Тобто навчальний заклад позбудеться ліцензії на підготовку «бакалаврів», «спеціалістів» і «магістрів» за спеціальністю «Журналістика», «бакалаврів» і «спеціалістів» – за спеціальностями «Міжнародна економіка», «Менеджмент» та «Менеджмент зовнішньоекономічної діяльності», а також «бакалаврів» з економічної кібернетики.
Всі студенти навчальних закладів, ліцензії яких анульовано, будуть переведені до інших вищих навчальних закладів на ті ж спеціальності та на умовах не гірших, ніж вони навчалися.
Коментарі
коментарів немає