Територіальне управління Державної судової адміністрації України у Волинській області звернулося до Господарського суду Волинської області з позовом на ДП «Ківерцівське лісове господарство» про припинення останньому права на користування земельною ділянкою, необхідною для обслуговування приміщення Ківерцівського районного суду - інформує «Під прицілом».

Третя особа у справі на стороні відповідача і не заявляє самостійних вимог на предмет спору – Ківерцівська міська рада.

Представник відповідача в судовому засіданні щодо поданого позову заперечував та просив суд в позові відмовити повністю. Мотивує, що позивач у своїх вимогах зазначив значно більшу площу земельної ділянки, ніж він насправді користувався.

В свою чергу представник третьої особи позовну вимогу підтримав повністю. Пояснив, що у разі задоволення позову Ківерцівська міськрада буде сприяти тому, аби надати земельну ділянку Територіальному управлінню Державної судової адміністрації України у Волинській області для обслуговування Ківерцівського районного суду.

Варто зауважити, що згідно розпорядження Кабміну від 2012 року, вирішено передати будівлю, яка є предметом цього спору і знаходиться в Ківерцях на вулиці Кузнєцова, 8а, із сфери управління держагенства лісових ресурсів в оперативне управління Державної судової адміністрації для розміщення власне Ківерцівського районного суду.

Згідно технічного паспорту, виданого БТІ на приміщення їдальні і магазину, що знаходяться за вищевказаною адресою, власником об' єкту є Державна судова адміністрація України, а балансоутримувачем – територіальне управління судової адміністрації.

Однак, цей об'єкт нерухомості розташований на земельній ділянці площею 0, 2433 га, яка знаходиться в користуванні ківерцівського лісового господарства.

Тож, в зв’язку з цим територіальне управління судової адміністрації не має змоги користуватися належним йому майном.

Таким чином, суд вирішив припинити право постійного користування ДП «Ківерцівське лісове господарство», а також стягнути з нього в дохід держбюджету 1147 гривень судового збору.