Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу провів моніторинг дотримання органами освіти Волинської області порядку оприлюднення інформації про закупівлі на офіційному веб-порталі www.tender.me.gov.ua
Проведений моніторинг показав, що в 15% випадків органами освіти Волинської області порушувалася процедура проведення держзакупівель в частині оприлюднення на веб-порталі всієї необхідної інформації, передбаченої Законом «Про здійснення державних закупівель», - пише Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтигу.
Найчастіше порядок оприлюднення інформації порушувався при проведенні процедури закупівлі в одного учасника (43%), запиту цінових пропозицій (35%) та відкритих торгах (22%).
При цьому найчастіше не публікувалися такі документи: звіт про проведення процедури закупівлі (35%), запит цінових пропозицій (28%), протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів чи цінових пропозицій (ПРП) (22%) та обґрунтування проведення процедури закупівлі в одного учасника (15%).
Найчастіше під час відкритих торгів волинські освітяни не публікували протоколи розкриття пропозицій конкурсних торгів; під час закупівлі в одного учасника - звіт та обґрунтування закупівлі в одного учасника. Під час проведення процедури запиту цінових пропозицій не опубліковувалися запити цінових пропозицій.
Вже традиційно антирейтинг порушників очолює відділ освіти Ратнівської РДА, в якої була порушена кожна процедура держзакупівлі, яка потрапила під моніторинг (100%). Значний відсоток порушень (61%) має відділ освіти Рожищенської РДА. Слідом йдуть відділи освіти Турійської (56%) та Горохівської РДА (33%). В половини органів освіти Волинської області порушень процедури оприлюднення інформації на офіційному веб-порталі не знайдено.
Як повідомив координатор у Волинській області Всеукраїнської ініціативи «За доброчесні закупівлі в системі освіти» Андрій Лучик, результати моніторингу, проведоного Центром, в цілому є задовільними. Адже половина органів освіти Волині не порушують порядок оприлюднення інформації про держзакупівлі.
За його словами, незадовільною в цьому аспекті є робота конкурсних комітетів відділів освіти Ратнівської та Рожищенської РДА.
«Комітетам з конкурсних торгів варто звернути увагу на обов'язковість оприлюднення на офіційному веб-порталі «Державні закупівлі» запиту цінових пропозицій при застосуванні цієї процедури, звітів та обґрунтування - при проведенні процедури закупівлі в одного учасника та протоколів розкриття пропозицій - при відкритих торгах», - каже Андрій Лучик.
Довідково:
В рамках моніторингу експертами Центру Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу було досліджено оголошення про закупівлі усіх волинських органів освіти (16 відділів освіти РДА та 4 управління освіти міст обласного підпорядкування). Управління освіти Волинської ОДА конкурсних процедур закупівель не проводило.
Порядок оприлюдення інформації про закупівлі на на веб-порталі «Державні закупівлі» передбачає оприлюднення таких документів як:
- документація конкурсних торгів та зміни до неї;
- обґрунтування застосування процедури закупівлі в одного учасника;
- протокол розкриття пропозицій конкурсних торгів чи цінових пропозицій;
- інформацію про відхилення пропозицій конкурсних торгів;
- звіт про результати проведення процедури закупівлі.
Центр Політичного Аналізу та Виборчого Консалтингу є учасником Всеукраїнської ініціативи «За доброчесні закупівлі в системі освіти». Проект фінансується Європейським Союзом.
Коментарі
коментарів немає