Лише десята частина єпархій православної церкви залишилася на території Холмщини та Південного Підляшшя після акції руйнування церков у 1938 році. Про це повідомили під час відкриття виставки, присвяченій 75-річниці з часу організації акції. Пишуть «Волинські новини».

За словами голови Волинського ветеранського громадсько-культурного товариства «Холмщина» Миколи Онуфрійчука, на території Холмщини та Південного Підляшшя у всіх повітах було понад 500 єпархій, а після акції нищення залишилося лише 50. За підрахунками, протягом року знищили приблизно 136 православних церков.

Мовляв, їх зносили, керуючись тогочасною політикою польської влади. Залучали до цього армію та навіть злочинців, що сиділи у в’язниці.

Саме про цю сторінку історії і розповіли презентовані на виставці фотографії. Як зауважив Онуфрійчук, експоноване хоч і не повністю відображає події 1938-ого року, утім, дозволяє хоч мати враження про тогочасні події.

За його словами, протистояння, названі Волинською трагедією, почалися не в 1940-их роках: «Наривало давно».

На захід завітали представники декількох конфесій. Також були присутні й заступники голови Волинської ОДА Олександр Курилюк та Сергій Ющак.

Останній зауважив, що ця виставка – застереження на майбутнє, аби цього не повторилося. На думку віце-губернатора, треба рухатися у напрямку примирення та пошуків дружби між поляками та українцями.