Здобуття вищої освіти за кордоном стає все популярнішим на Волині, - пишуть «Відомості».
Згідно зі статистикою, минулого року 124 випускники 11 класів із 8452 пішли на навчання в іноземні вузи.
Зокрема, п’ятеро дітей із Володимир-Волинського району, стільки ж — із Камінь-Каширського, двоє — з Іваничівського, одна — з Турійського. Найбільше ж у зарубіжні виші вступило абітурієнтів із Рожищенського району — 12, Луцька — 39, Нововолинська — 28.
Начальник управління освіти й науки Волинської облдержадміністрації Олександр Хомич зауважив, що волинські абітурієнти переважно їдуть на навчання у Польщу, Білорусь (Мінськ і Брест), Росію (Москва). Він зауважив, що польські вузи переважають. У середньому щорічно близько двох тисяч студентів або й більше від першого до п’ятого курсу навчається у різних закладах Польщі.
У сусідніх Львівській, Закарпатській і Чернівецькій областях показники щодо кількості дітей, які навчаються за кордоном, ще вищі. Щодо динаміки, кількість волинських абітурієнтів, які обирають заклади за кордоном, щороку зростає на декілька десятків. Вагомим чинником є географічне розташування, адже студенти можуть поїхати у Хелм, Люблін чи Варшаву. Також диплом польського вузу дає можливість легального працевлаштування у Польщі або в інших європейських країнах.
Окрім того, українські ВНЗ програють і в оплаті навчання: вартість навчання, вартість проживання, вартість соціального пакета, який пропонується, вигідніші у вузах Польщі.
За словами Олександра Хомича, у білоруські виші переважно вступають діти з Любешівського, Камінь-Каширського та Ратнівського районів.
«Як і у кожній справі, тут є свої плюси й мінуси», — продовжує начальник управління освіти й науки. «Те, що найкращі діти покидають свою Батьківщину, не може бути позитивним фактором. Чи робити з цього трагедію? Напевно, ні. Світ відкритий сьогодні, й це нормально, що людина має право вибору. Напевно, ця тенденція повинна нас, керівників освіти різного рівня, як і державу, спонукати до певних дій і кроків. Ми повинні робити все в частині вартості оплати, умов зарахування у вузи, в частині соціального пакета, який пропонуємо студентам: гуртожиток, медичне обслуговування, соцзахист, щоб діти залишалися», - додає він.
Олександр Хомич зауважує, що «цей процес уже не можна припинити, але його потрібно прогнозувати, якщо ми думаємо про завтра». Цього року, за його словами, управління освіти й науки детальніше проаналізує, в які країни їдуть діти, які напрямки підготовки вибирають.
Нагадаємо, цього року ЗНО складало 9,5 тисячі волинян.
Коментарі
коментарів немає