В Україні цьогоріч, щоб віддати першокласника до школи, треба зібрати близько 10 тисяч гривень, - пишуть «Вести».

 За словами батьків, в цьому році чи не в кожному навчальному закладі збирають на інтерактивні дошки і навіть капремонт туалетів.

«У мене в школі №106 (Київ) перший клас закінчив старший син, а в цьому році туди йде молодший. Зі старшим проблем не було - здавали по 150 грн кожен місяць у фонд класу. А на цей раз всім батькам сказали здати по 1800 грн на купівлю нових парт, інтерактивних стендів і шафок», - розповів киянин Віталій Махинько.

Така ж ситуація і в інших школах.

«У київській 185-й, якщо батьки не дадуть особисто в руки директору від п'яти до семи тисяч, то дитину не візьмуть. У нас не було можливості заплатити, от і влаштували дитину в іншу школу», - повідомила столична мешканка Марина.

Тим часом директор цієї школи Євген Щербаков стверджує: «Це брехня! Ми не змушуємо платити. Якщо батьки вирішують допомогти коштами, то добровільно. В деякі класи на ці гроші купили інтерактивні дошки».

А от батьки дітей столичної школи №244 здають на першокласників по 3 тис. грн. «З них 2,5 тисячі - на ремонт туалету. Скинулися 30 батьків, - каже мама першокласниці - Ольга. - Ще 500 грн піде на канцтовари та інтерактивну дошку». За словами Ольги, вчителі також заявили, що щомісяця на потреби класу треба здавати 50 гривень і 7 гривень - на доплату медсестрі.

Неофіційно навіть самі викладачі скаржаться, що їх змушують брати гроші з батьків.

«Держава не може забезпечити всіх, і навіть немає до кого звернутися, щоб допомогли поставити вікна або полагодити парти, - зазначила вчитель молодших класів однієї з одеських шкіл - Тетяна. - Неприємно писати в щоденниках нагадування батькам, щоб здали гроші. Адже не всі сім'ї можуть і по 50 грн щомісяця виділяти на фонд класу».

Проте, незважаючи на чималі внески, батьки не скаржаться на школи.

«В особистих бесідах мами і тата можуть сказати, що від них вимагають гроші, але коли їм пропонуєш написати скаргу, відмовляються. Кажуть:

«Дітям в цій школі ще вчитися», - повідомив голова «Центру освітнього моніторингу» Павло Полянський.

У Міносвіти стверджують, що будуть боротися з вимаганням, якщо з'явиться заява від батьків. «Благодійні внески можуть бути тільки на добровільній основі і в безготівковій формі», - зазначив міністр освіти Дмитро Табачник.