У Східноєвропейському національному університеті імені Лесі Українки відбулася ІІ Міжнародна школа біомедичних наук, у якій взяли участь провідні науковці Великобританії та США, - повідомили у прес-службі вишу.

На Школу приїхали науковці з Великобританії, Таїланду, США. Міжнародна школа біомедичних наук, яка проходила у рамках співпраці з Київським національним університетом імені Т. Г. Шевченка та за підтримки Інституту фізіології ім. О. Богомольця, відбувалася вже вдруге. Ця школа – унікальна нагода відчути атмосферу навчання в кращих традиціях англійської освіти; покращити своє знання англійської мови; дізнатися про роль іонів кальцію – ключового внутрішньоклітинного посередника в регуляції широкого спектра функцій клітин, органів і їх систем, захворювання, які пов’язані з аномаліями кальцієвої сигналізації, та сучасний стан біомедичних досліджень у цій галузі; отримати практичні навички реєстрації й аналізу активності кальцієвих каналів і внутрішньоклітинних кальцієвих сигналів; представити результати власних досліджень і взяти участь у конкурсі на кращий постер й отримати диплом і грошовий приз від The Physiological Society; отримати сертифікат про участь у міжнародній школі для студентів, аспірантів і молодих учених.

Тема цьогорічної школи – «Кальцієва сигналізація в нормі та патології», адже кальцій – важливий вторинний посередник, який виконує в організмі надзвичайно широкий спектр функцій. Це не наукова конференція, а освітній захід, але до лекцій залучаються найсучасніші дані наук. Як зазначив ідейний натхненник школи – доктор біологічних наук, професор кафедри біофізики Навчально-наукового центру «Інститут біології» КНУ ім. Т. Шевченка, вчений секретар Українського біофізичного товариства Олександр Жолос, гості з Великобританії дуже зацікавлені в обміні студентами, спільних магістерських програмах, розширенні співпраці на рівні аспірантів. Ці питання обговорювалися під час зустрічі з ректором СНУ імені Лесі Українки Ігорем Коцаном.

У рамках школи в університетській бібліотеці відбувся круглий стіл «Роль судинних захворювань у захворюваності та смертності» за участі іноземних гостей, клініцистів, учених і студентів.