Дошкільні навчальні заклади негласно починають готуватися до майбутніх перевірок. Нещодавно затверджені нові санітарні норми в садочках виконати в сьогоднішніх умовах складно. Уже ні для кого не секрет, що в групах перебуває по сорок дітей, замість «нормативних» двадцяти, - пишуть Волинські новини.
«Ми не проти цих норм. Але хай тоді нам держава забезпечить необхідні умови для їх виконання», - каже вихователька одного з луцьких садочків Валентина.
Заступник голови обласної державної адміністрації Олександр Курилюк у коментарі кореспонденту Волинських Новин запевнив, що панікувати поки що не варто.
«Я думаю, що будуть зміни. Не зовсім усе продумано в цих нових санітарних нормах», - вважає посадовець.
Він переконує, що при потребі, фінансування на реконструкцію знайдуть. Більше того, планують збільшити кількість місць у ДНЗ області.
«У 2014 році плануємо відкрити до 5 тисяч нових місць у волинських садочках. Робота буде проведена різними шляхами: реконструкція приміщення, розширення кількості груп. Фінансування буде розглядатися окремо по кожному об’єкту», - зазначив Курилюк.
Волинські Новини попросили прокоментувати нові санітарні норми у санітарно-епідеміологічній станції області.
Текст документу наводимо без змін.
«На Ваш запит від 26 вересня 2013 року Головне управління держсанепідслужби у Волинській області надає інформацію:
Відповідно до наказу МОЗ України № 678 від 01.08.2013 р. Були розроблені Державні санітарні правила та норми «Влаштування, обладнання, утримання дошкільних навчальних закладів та організації життєдіяльності дітей». Вищезазначені норми були погоджені без зауважень Міністерством освіти та науки України, Мінсоцполітики України, Національною асамблеєєю інвалідів України та зареєстровані у Міністерстві Юстиції України.
Нововведені положення відповідають сучасним вимогам часу та світовим європейським нормам в охороні здоров’я дітей. Головною новацією документу є забезпечення права дитини з особливими потребами на умови здорового перебування.
Правила та норми були розроблені лікарями-гігієністами, епідеміологами, педіатрами, ортопедами, психологами на основі результатів багаторічних наукових досліджень з вивченням впливу факторів умов навчання та виховання на здоров’я дітей. Відповідно до них встановлено, що при недотриманні у дошкільному закладі вимог санітарного законодавства підвищується ймовірність появи морфофункціональних відхилень у дітей. Тому усі вимоги обґрунтовані науковцями та практиками з позицій збереження та зміцнення здоров’я дітей.
Начальник управління Н.В. Янко»
Коментарі
коментарів немає