Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука – одна з двох волинських шкіл, де розпочали впроваджувати всеукраїнський проект «Відкритий світ», - пишуть Волинські новини з посиланням на газету «Луцький замок».

Згідно з ідеєю національного освітнього проекту, весь навчальний процес учнів 6-8 класів має вміститися на комп’ютері. Підручники, зошит та щоденники мають замінити планшети. Школи, яких відібрали до участі в I етапі проекту, держава безкоштовно забезпечить технікою. Гімназія № 21 вже отримала 5 мультимедійних комплексів.

Як розповіла заступник директора навчального закладу Оксана Мартинюк, до складу цих комплексів входять інтерактивні дошки, ноутбуки для вчителів та 60 планшетів.

«Насамперед створили робочу групу вчителів із впровадження цього проекту, які готові до використання техніки і володіють високим рівнем комп’ютерної грамотності. Поки що освітній портал не діє, обіцяли «запустити його», коли наповнять. Зараз намагаємося скористатися тими освітніми ресурсами, які дає інтернет, розробляємо власні підходи щодо його використання», - каже вона.

На думку Оксани Мартинюк, перед масовим впровадженням такого ресурсу варто перевірити вчителів, не лише на те, чи вміють вони ним володіти, а й наскільки якісно вони можуть втілювати його в освітній процес.

Автори проекту – Державне агентство з інвестицій та управління національними проектами та Міністерство освіти і науки України.

На I етапі 50 відібраних шкіл безкоштовно забезпечили технікою. Вже впроваджується II етап, до участі в якому планують залучити ще 2000 шкіл. До 2015 року обіцяють завершити III етап, в якому мають прийняти участь усі школи країни.

Втім, уже на нинішньому, II етапі, кажуть організатори, забезпечити безкоштовно кожного учня такою технікою держава не може. «Пощастило» лише тим школам, які прийняли участь у I етапі. Решті ж пропонуватимуть брати техніку у безвідсотковий кредит за соціально прийнятними цінами, пише видання.

Координатори проекту обіцяють, що за допомогою сучасних технологій, забезпечать доступом до єдиного освітнього порталу – навчально-інформаційного «онлайн-простору». Технічна база дозволить проводити онлайн-конференції з іншими навчальними закладами. Для вчителів обіцяють, що нововведення дозволять зменшити навантаження, сприятимуть професійному зростанню.

Оскільки весь освітній процес має вміститися на персональному комп’ютері учня, то батьки зможуть перевіряти всю інформацію, а також зв’язуватися з педагогами через інтернет.

До кінця 2013 року має запрацювати освітній портал у школах, які вже отримали техніку, повідомила координатор проекту Олеся Дерябіна. З її слів, поки що від підручників у школах відмовлятися не будуть. Втім, якщо проект успішно запрацює, у книжках не виникатиме потреби, оскільки вся інформація зберігатиметься в електронному варіанті.

«Культ книги був у наших батьків. На жаль, у дітей і молоді його немає. Дослідження показали, що робота з планшетами позитивно вплине не якість засвоєння матеріалу школярами, адже можна буде не лише прочитати, а й прослухати інформацію, прокрутити картинку на екрані», - повідомила Олеся Дерябіна.

Нагадаємо, що у волинських школах діти навчатимуться з допомогою Wi-Fi.