На Волині катастрофічно не вистачає спеціалістів для навчання дітей з особливими освітніми потребами, - пишуть Волинські новини.
Про складну ситуацію щодо створення умов для доступу людей з обмеженими можливостями до освітянських закладів розповів заступник начальника управління освіти і науки Волинської облдержадміністрації Юліан Таранчук під час засідання комітету забезпечення доступності інвалідів та інших мало мобільних груп населення до об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури ОДА сьогодні, 22 листопада.
Як розповів посадовець, за станом на 1 листопада 2013 року на Волині зареєстрували 11 928 дітей з особливими навчальними потребами. Протягом серпня цього року навчальними закладами області здійснено оновлення усіх списків.
Зі слів одного з головних освітян області, у 79 класах шкіл регіону організували інклюзивне навчання дітей згідно з індивідуальною формою. 2218 дітей з особливими потребами інтегрували у звичайні навчальні заклади.
Разом з тим, Юліан Таранчук зауважив, що на сьогодні величезною проблемою є відсутність спеціалістів-дефектологів для навчання особливих діток.
Він наголосив, що обов’язково потрібно створити належні умови для освіти та забезпечити фахівцями людей з особливими потребами.
«Ми будемо контролювати написання індивідуальних програм для реабілітації. Також плануємо створити центри денного перебування для інвалідів», - відповів на це заступник голови ОДА Олександр Курилюк.
Також він повідомив, що уже є домовленість щодо розширення реабілітаційного центру у Ковелі.
Коментарі
коментарів немає