Бути чи не бути школі-інтернату, що у Сенкевичівці на Горохівщині, вирішували на засідання постійної комісії з питань духовності, науки та культури. Батьки вихованців та працівники цього закладу освіти хочуть, аби посадовці залишили в спокої їхніх дітей і дали можливість й далі працювати. Повідомляє ТРК «Аверс».

Олена Мережа - мама дев’ятирічного хлопчика розповіла, що постійно працює, і не має змоги сама виховувати дитину: «В мене син переведений до школи-інтернату тільки через те, що я працюю зранку до темної ночі, а не веду аморальний спосіб життя як ви сказали… Я не бажаю, щоб моя дитина виросла чи алкоголіками, чи бомжами, чи ще невідомо ким».

Соціальний педагог Тетяна Бартошук: «Це не тільки асоціальні сім’ї, це батьки, які зараз потрапили в складну життєву ситуацію. Залишились без житла…».

Наталія Крепак: «Я там працюю, я одинока мама, в мене дитина навчається. Вона зі мною прийшла в школу, я йду додому, дитина йде додому, на рахунок інших діток, вони теж живуть в сім’ї».

Батьки налякані, вони не розуміють чому заклад освіти, який має хорошу навчальну базу та має можливість здійснювати ремонти, одягати учнів та дбати про них - чиновники хочуть закрити. Питання не у скороченні фінансування. Більше того, керівник школи-інтернату Валентина Чижук розповіла, що навчальний заклад перебуває не лише на державному забезпеченні, їм допомагають благодійники: «Минулого 2013 року майже 150 тисяч гривень було надано благодійними організаціями… Одні брюки на два роки, одна подушка на 10 років, все інше ми стараємося знаходимо можливості… Благодійна допомога, гумунітарна допомога, робота з підприємцями для того, щоб допомогти в першу чергу цим дітям».
Як батьки, так і педагоги вказали на численні факти тиску з боку чиновників. Їм погрожують позбавленням батьківських прав, якщо вони не заберуть дітей з інтернату .

Олена Мережа: «Приїзджали два рази з облдержадміністрації. Був Демчук. Вони мені не погрожували, але погрожували Оксенюк Людмилі, я чула, погрожували для Буцеровської Людмили, що заберемо дітей і більше не побачите».

Наталія Крепак: «Як сказав Борис Петрович, що це клуня на окраїні. Наш інтернат не клуня, це місце де наших дітей люблять».

Батьки дітей які навчаються у Сенкевичівській школі-інтернаті налаштовані рішуче, і кажуть, що залишать школу лише у випадку її закриття.
Олена Мережа: «А при інакших умовах я дитини не буду забирати, бо дитина задоволена навчанням».

Освітяни підтверджують хорошу організацію праці закладу.

Начальник управління освіти та науки Волинської ОДА Олександр Хомич зауважив: «Жодним словом ні я, ні Борис Петрович не дав негативної оцінки результатів роботи цієї установи. Гарна установа, з потужним досвідом роботи, потужний колектив».

А ще альтернативи працевлаштування місцевим педагогам при ліквідації цього закладу немає. У підсумку комісіянти вирішили завітати до Сенкевичівки, аби поспілкуватись з людьми та вивчити ситуацію.