Реєстрація на зовнішнє незалежне оцінювання триває до 5 березня. Із 8 тисяч волинських абітурієнтів наразі зареєструвалися лише 1272. Для порівняння, у сусідній Львівській області документи на участь у тестуванні подали 3314 чоловік. Усього ж у Львівському регіональному центрі оцінювання якості освіти (ЛРЦОЯО) очікують, що в ЗНО-2014 візьмуть участь 35 тисяч випускників - пише газета «Волинь-Нова».
Доволі низьку активність у реєстрації на цьогорічне ЗНО спеціалісти ЛРЦОЯО пояснюють не лише політичними подіями в країні, а й неорганізованістю самих абітурієнтів. Тому й попереджають випускників: не встигнете зареєструватися до 5 березня, студентами не станете! У зв'язку із цим директор Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Лариса Середяк ще раз наголосила на необхідності правильно оформлювати документи. Адже через помилки працівникам центру вже довелося відмовити у реєстрації пакета документів 100 особам. Головні «промахи» — відсутність тексту заяви, підпису у ній абітурієнта, копії атестата/довідки з місця навчання або довідку визнано недійсною.
За словами директора центру, Волинь несподівано виявилася єдиною областю в Західному регіоні, де на заваді тестуванню стають релігійні переконання. Абітурієнти нашого краю цього року несподівано почали відмовлятися надати свої персональні дані для обробки їх у системі зовнішнього незалежного оцінювання. А це є підставою для відмови у реєстрації. Водночас цю причину Лариса Середяк вважає вкрай непереконливою. Молодь, яка не хоче повідомляти свої персональні дані для ЗНО, все одно цього не уникне. Адже, вступаючи до вишів, де не вимагають сертифікатів ЗНО, їхні персональні дані все одно будуть внесені в єдину базу даних абітурієнтів.
Тим же, хто все-таки хоче зареєструватися на зовнішнє незалежне оцінювання, потрібно поетапно виконати певні кроки. Найперше – визначитися з предметами ЗНО. Їх має бути не більше чотирьох. По-друге, потрібно підготувати комплект документів – копію паспорта або свідоцтва про народження, 2 фотокартки, копію атестата чи диплома (для випускників попередніх років) або довідку з навчального закладу для випускників 2014 року. Третій крок – заповнення реєстраційної картки.
Лариса Середяк нагадала, що для тих, хто не зможе з певних причин здати ЗНО у встановлений термін, буде проведена додаткова сесія. Випускники минулого року, які не вступили до вишів через малу кількість балів із певного предмета, цьогоріч можуть його перездати. Отримавши кращий результат, є шанс спробувати вступити ще раз. Нововведенням цьогорічного ЗНО директор ЛРЦОЯО назвала можливість пройти тестування випускникам із вадами слуху. Спеціальні умови будуть створені також для осіб із незначним порушенням опорно–рухового апарату.