Через політичну ситуацію в країні дітям доводиться гризти граніт науки на голодний шлунок. З 1-го березня школярів Камінь-Каширського, Маневицького та Любешівського районів взагалі не харчуюють. Інформує ТРК «Аверс».

Як пояснюють в управлінні освіти Волинської облдержадміністрації - така ситуація склалась через те, що в Міністерстві соціальної політики України не провели тендерні закупівлі. Тож сотні волинських учнів, які живуть у Чорнобильській зоні, нині залишаються без гарячих обідів та навіть сніданків.

Кухар, яка працює в загальноосвітній школі села Прилісне  Маневицького району Валентина Хільчук розповіла, що не готує їсти через відсутність продуктів: «В нас ще такого не було, щоб ми залишали дітей, з 84-го року, щоб залишали без харчування без гарячого... Дітям дуже важко і навчання зривається, бо діти бігають додому».

Школярам байдуже до затримок у Міністерстві та пояснень. Що таке тендерні процедури вони й гадки не мають. У них в животиках, від пояснень дорослих бурчати не перестає. Нарікання голодних дітлахів неабияк непокоїть батьків.

Матір перошкласниці Галина: «Думки такеї не було, що не будуть харчувати». 

Адміністрація Прилісненської школи відмовилася чекати доки ситуація стабілізується на державному рівні. Вирішили, що гаряче харчування дітям забезпечити за батьківський кошт. Як порахували, в школі - це вартуватиме від 5 до 8 гривень на день, залежно від віку.

Директор школи села Прилісне, Маневицького району Валентина Буско: «Сюди входить друге, чай, булочка, відповідно салат. А далі, ми видаєм довідки кожному із батьків, що їхня дитина в зв’язку з відсутністю харчування в школі не харчувалася, тобто це так і є. Кошти будуть повернуті Чорнобильським відділом при собезі».

Зі слів головного освітянина, проблема відсутності шкільного харчування торкнулась усіх навчальних закладів трьох чорнобильських районів Волині. І якщо в Маневицькому та Любешівському питання вирішено за рахунок батьків, то в Камінь-Каширському діти поки обідатимуть бутербродами, все через відсутність місцевого постачальника.

Начальник управління освіти Волинської ОДА Олександр Хомич: «Головне, аби від цього не постраждали діти, бо коли були прямі замовлення - дитина кожна приходила і харчувалась, а тепер одна дитина схоче піде, а друга візьме у батьківсьукі гроші і піде в той самий магазин і купить чіпси. Тут втрачається контроль за тим, що дитина їсть». 

Тим часом на Волині, виробники продуктів харчування масово відмовляються співпрацювати з бюджетними установами. Мовляв, складна тендерна процедура та багато перевірок не варті угод у кілька десяток тисяч гривень.