Серед вищих навчальних закладів України чимало таких, які шокують своїми назвами та профілем
Журналісти Еспресо.TV вибрали українські виші з найбільш дивними назвами.
Укртелерадіопресінстітут
Таку назву на радянський зразок має український інститут підвищення кваліфікації працівників телебачення радіомовлення та преси. Він був створений у 1977 році і зараз входить до структури Держкомтелерадіо.
Слід зазначити, що окрім радянської назви навчальний заклад подає інформацію про себе також у стилі СРСР. Якби у Союзі існував інтернет, то сайти на той час виглядали б приблизно як веб-ресурс Укртелерадіопресінстітуту. Окрім того, відеопрезентація вишу також не дуже відповідає сучасності.
Інститут інформатики і штучного інтелекту
Навчальний заклад з дещо футуристичною назвою з 2011 року є структурною одиницею Донецького національного технічного університету.
Сайт інституту, як і веб-ресурс Укртелерадіопресінстітуту, виглядає доволі архаїчно, незважаючи на наявлість сучасної проблематики у назві.
Шацький лісовий коледж імені Валентина Сулька
Навчальний заклад з "лісовою" назвою знаходиться у Шацьку Волинської області. Був створений на базі держлісгоспу в 1963 році.
Сьогодні коледж, названий на честь заслуженого лісівника України і першого директора навчального закладу Валентина Сулька готує майстрів лісу, єгерів і навіть бухгалтерів.
Цікаво, що з 2009 року в коледжі працює волонтер Корпусу Миру США.
Сімферопольське училище культури і мистецтв
Сучасне Сімферопольське музичне училище ім. П. Чайковського певний час називалось Сімферопольським училищем культури та мистецтв, а скорочений варіант російської назви звучав як СУКИ. Втім, в мережі досі можна зустріти цю не дуже милозвучну назву.
У перші роки існування навчального закладу викладачами в ньому були учень Миколи Римського-Корсакова Іван Чернов та автор відомого аранжування маршу "Прощання слов'янки" Яків Богорад.
Екомен
Незважаючи на назву, навчальний заклад не має нічого спільного з екологією. Повна його назва звучить як Київський економічний інститут менеджменту.
Це - один з перших недержавних вишів України, він був заснований у 1992 році. Основні напрями підготовки - менеджмент, економіка, маркетинг.
Державна академія житлово-комунального господарства
Навчальний заклад був заснований у 2000 році на базі створеного ще у 1971 році Інституті підвищення кваліфікації керівних працівників та спеціалістів житлово-комунального господарства.
Втім, у 2011 році згідно з постановою Міносвіти академію разом з Українською академією бізнесу та підприємництва об'єднали у Київський університет управління та підприємництва.
Харківський інститут соціального прогресу
Приватний виш ІІІ рівня акредитації, заснований у 1990 році. Готує філологів та економістів. Також можна зустріти назву "Харківський інститут соціально-економічного прогресу".
Що мається на увазі під "соціальним прогресом" - невідомо, оскільки інформації в мережі дуже мало, а сайт вишу являє собою більш дивне явище, ніж його назва.
При переході на khisp.kharkov.ua користувач потрапляє на ресурс під назвою "Воробьинообразные", перші записи на якому датовані 1972 роком.
{{photo-2}}
Фото: khisp.kharkov.ua
Академія праці, соціальних відносин і туризму
Перша частина назви вишу може викликати думку, що у закладі вчать працювати, але це не так. Насправді тут діють чотири підрозділи з доволі банальним набором спеціальностей для сьогоднішньої української освіти - факультет економіки та соціального управління, юридичний факультет, інститут туризму та інститут профспілкової освіти.
Цей навчальний заклад виділяється ще й тим, що з 1998 по 2001 рік у ньому навчався одіозний нардеп від Партії регіонів Юрій Мірошниченко. Втім, в розділі "відомі випускники" на сайті вишу цього не зазначено.
Дніпропетровський університет імені Альфреда Нобеля
Дещо незвично виглядає назва українського вишу на честь шведського винахідника та благодійника. Причому, своєрідний "культ Нобеля" у навчальному закладі відображається не лише у назві.
Так, в університеті діє меморіальна Зала лауреатів Нобелівської премії з економіки, одна з експозицій музею університету присвячена Нобелівському руху у виші, а заходам, пов'язаним з іменем відомого шведа присвячено окремий розділ на сайті університету.
Логічно, що не обійшлося і без пам'ятника Нобелю. Його встановили на території вишу минулого року, на честь 20-річчя університету.
До цього у 2008 році перед будівлею вишу з'явилася скульптурна композиція "Планета Альфреда Нобеля".
Коментарі
коментарів немає