В області є не один центр, в якому займаються обдаровані учні – Мала академія наук, Центр науково-технічної творчості, Центр туризму, Центр екології і подібні. Кожен з них центрів бореться за бюджетне фінансування, та от чи вся їх робота іде на благо волинських школярів – питання. Про це пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Про це йшлося під час засідання постійної комісії з питань освіти, науки, інформаційного простору, культури та мови, національного і духовного розвитку, сім’ї, молоді, спорту та туризму Волинської обласної ради сьогодні, 10 липня.
До комісії, зокрема, звернулася обласна організація Малої академії наук, яка просила збільшити кількість ставок мінімум на 8,3 та запропонувати нове приміщення, бо наявне – мале.
Такі прохання озвучила директор Волинської обласної Малої академії наук Валентина Толстіхіна. Вона й похвалилася здобутками МАН – уже 20 років волинська академія входить у п’ятірку кращих територіальних МАН України. З її слів, 90% занять проводяться на базі Східноєвропейського національного університету. Крім того, на Волині діють не всі секції, прийняті МОН України. На відкриття додаткових 24 секцій просять і відкрити 8 ставок, а ще хочуть ввести посаду психолога.
Однак в обласному управлінні освіти зауважують, що МАН може обійтися й наявними ресурсами, адже коштів у бюджеті і так не вистачає. Адже
області діє не один центр, в якому займаються обдаровані учні – Мала академія наук, Центр науково-технічної творчості, Центр туризму, Центр екології і подібні
Висловив свою думку й керівники Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою Павло Боснюк. Він зауважив, що на Волині є кілька подібних закладів, у кожному з них є директори, ставки адміністративних працівників, а ось дітьми займатися немає кому.
« У луцьку є одна установа – Палац учнівської молоді – там 1 «вождь», 2 заступники, а всі працюють на дітей. А в області керівників майже стільки, скільки працюють з дітьми. На мою думку, варто зробити один позашкільний заклад з одним керівником, а кадрів буде достатньо», - зауважив він.
Подібну думку висловили й члени депутатської комісії, мовляв, варто було б повернути гуртки в школи області, а фахівці мали б безпосередньо займатися з учнями. Тому рішення про виділення приміщення і нових ставок для МАНу депутати е прийняли.
Натомість вино вирішили провести круглий стіл, на якому обговорять доцільність існування таких центрів, вивчити їх фінансування і як ефективніше використати кошти, спрямовані на ці заклади.
Для школярів Волині можуть повернути гуртки
четвер, 10.07.14 16:17Помилка в тексті?Виділи її мишкою та натисни Ctrl + Enter
Коментар буде опубліковано після модерації
Коментарі
коментарів немає