Розпочався новий навчальний рік. Цього року він багатий на численні зміни в навчальному процесі. Чого очікувати школярам, батькам і вчителям шкіл міста, розповів начальник управління освіти Володимир-Волинського міськвиконкому Дмитро Здіховський. Інтерв’ю опублікували на сторінках інтернет-газети Місто Вечірнє.
-Дмитре Андрійовичу, гостро цього року постало питання відновлення шестиденки. Чи охопить вона всі класи і всі школи міста?
-Так. Усі міські школи знаходяться на газовому опаленні, й відповідно, у зв’язку із необхідністю економити паливо, усі школи перейдуть на шестиденне навчання. Зараз ще триває спільно з директорами шкіл розгляд питання, аби організувати навчальний процес таким чином, щоб навчання по суботах не поширювалося на першокласників. Це можливо зробити за рахунок ущільнення програми, але необхідно зробити так, щоб воно не позначилося на якості навчання. Стосовно ж учнів 2-4-х класів, то вони, ймовірно, навчатимуться через одну суботу – це питання теж поки що розглядається. Старшокласники ж, безумовно, навчатимуться щосуботи.
-Чи матимуть діти осінні канікули?
-Так, осінні канікули будуть. Проте вони будуть зміщені на пізніший термін. І осінні, й весняні канікули збільшаться: замість одного тижня кожні з них триватимуть два. Планується розпочати осінні канікули 20 жовтня. Ми відмовляємося від того, щоб забрати осінні та весняні канікули, натомість збільшивши зимові. Впевнений, це б негативно відбилося на навчанні, адже велика перерва у навчальному процесі потім призведе до нового втягування, як після літа. До того ж, погано, якщо діти будуть не зайняті. Тому на час канікул заклади позашкільного навчання працюватимуть. Також відсутність осінніх канікул, ще й при шестиденному навчанні, призведе до надмірного виснаження школярів. Отож, ми прийняли компромісне рішення.
-Як функціонуватимуть дитячі садочки?
-Вони працюватимуть без змін, у звичному режимі.
-Містом ширяться чутки про те, ніби мають зменшити зарплату вчителям, зокрема, зняти надбавки. Чи це правда?
-Ні, з нового навчального року вчителі отримуватимуть таку ж зарплату, як і минулого року. Усі надбавки, які отримували педагоги, залишаться без змін.
-Наше місто не оминула трагедія. Зокрема є вже загиблі випускники володимир-волинських шкіл. Двоє з них – Микола Бондарук і Олександр Давидюк – закінчили ЗОШ №1, Віктор Хмелецький – НВК №3. Яким чином буде вшановуватися їхня пам’ять теперішніми школярами, чи планується облаштування меморіальних дошок, куточків пам’яті?
-Так, безумовно, пам’ять про них та про інших жителів міста повинна залишитися у пам’яті кожного українця. Справа ж учителів – донести цю пам’ять школярам. Проводитимуться обов’язково виховні заходи. Робота з облаштуванням стендів вже ведеться, планується зробити відповідні куточки, можливо, це буде парта, за якою сидів герой, місце в класі. Але роботу з патріотичного виховання молоді, розповіді про випускників, які загинули, захищаючи рідний край, буде організовано.
Під час нашої розмови Дмитро Андрійович також розповів про те, що з нового навчального року у школах міста навчатимуться тринадцять школярів-переселенців і троє дітей відвідуватимуть дошкільні заклади. Розміщено школярів та дошкільнят зі сходу згідно з побажаннями батьків, відповідно до того, у якій частині міста вони проживають. А діток-дошкільнят, батьки яких загинули на сході, на постійній основі звільнили від оплати за харчування у дитячих садках.
Цього навчального року у Володимир-Волинському районі – новий начальник управління освіти. Алла Мельник – досвідчений педагог, відмінник освіти України, яка очолювала НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІст.-ліцей» у селі Зимне. Саме під її вмілим керівництвом сільська школа перетворилася у загальноосвітній навчальний заклад з профільним навчанням, який отримав статус експериментального навчального загальноосвітнього закладу регіонального рівня. Численні успіхи ліцеїстів та випускників Зимненського НВК давно відомі далеко за межами району і області. На початку нового навчального року Алла Романівна у якості очільника освіти району розповіла про те, які зміни чекатимуть на учнів, батьків та вчителів.
-Алло Романівно, чи торкнеться шестиденка учнів шкіл Володимир-Волинського району?
-Ще триває розгляд цього питання і остаточне рішення поки не прийняте. Прикладатимемо усі сили, щоб якомога менше шкіл навчалися шість днів на тиждень. Шукатимемо інший вихід із ситуації, яка склалася зараз. Зокрема, ряд шкіл у районі мають можливість використовувати для опалювання тверде паливо. Зараз триває процес переходу на тверде паливо шкіл у Вербі, Хобултові і Льотничому. Однозначно, що ті школи, де буде використовуватися тверде паливо навчатимуться п’ять днів на тиждень, в інших же – теж шукатимемо вихід, можливо зміщуватимемо або зменшуватимемо осінні та весняні канікули, відповідно збільшуватимемо – зимові.
-На які іще зміни варто чекати учням цього навчального року?
-Цього навчального року ми в декількох школах району відмовилися, згідно бажання батьків від другої іноземної мови. Це дозволено згідно законодавства. Для шестикласників ми іще не отримали підручники, але до кінця вересня учні їх отримають.
-Ширяться чутки про те, ніби мають зменшити зарплату вчителям, зокрема, зняти надбавки. Чи це правда?
-Ні, усі надбавки залишаться так само, як минулого навчального року. Змін у зарплаті вчителів не планується.
-У зоні АТО загинули наші земляки, зокрема, жителі сіл району. Яким чином буде вшановуватися їхня пам’ять у школах?
-Зараз облаштовуються куточки мужності по школах. Безумовно, будуть проводитися виховні заходи, взагалі у зв’язку із подіями в країні увесь виховний процес буде більш насичений патріотизмом. Пам’ять про наших загиблих героїв обов’язково буде підтримуватися у всіх школах району.
-Зараз склалася досить конфліктна ситуація у школі в Устилузі із директором Іваном Гоциком, що ви, як начальник освіти району можете сказати із цього приводу?
-Я знаю про неприємну ситуацію, що склалася. Буде створена професійна комісія, яка на професійному рівні вирішуватиме це питання.
Коментарі
коментарів немає