Волинь підраховує свої жертви в боях під Іловайськом. За словами волонтерів, загиблих, поранених і зниклих безвісти вже більше тисячі. Найбільші втрати понесла 51-ша окрема механізована бригада з Володимир-Волинського, бійці якої разом із технікою потрапили в оточення. Вибратись звідти вдалося не всім. Нині морги Запоріжжя та найближчих міст переповнені тілами загиблих. Багатьох з них опізнати не вдається - ідентифікувати людей зможе лише генетична експертиза. Чимало бійців також поранені та знаходяться лікарнях, потрапили в полон, або ж зникли безвісти, - пише сайт Press-Центр.

 


На передовій 51-ша механізована бригада з Володимир-Волинського опинилась з перших днів війни. Перші втрати понесла у травні під Волновахою – тоді бойовики розстріляли блокпост силовиків. 17 бійців загинули, понад 30 – отримали поранення. Однак, у порівнянні з тим, що трапилося під Іловайськом, це були «квіточки». Майже вся бригада разом із технікою потрапила в оточення – при спробі прорватись колону атакували ворожі танки та артилерія. Скільки загинуло, достеменно невідомо, але рахунок йде на сотні. Це підтверджують уже і на офіційному рівні. Опізнати всіх загиблих військові не можуть і досі.

- Зараз ми уточнюємо списки загиблих, тіл дуже багато - 87 тільки в Запоріжжі, - розповідає заступник військового комісара Волинської області Володимир Бондарук. - Тіла звозять звідусіль. У деяких знаходимо якісь документи, тоді процес упізнання проходить достатньо швидко. Але є тіла понівечені, обгорілі до невпізнання. Такі можна опізнати лише за якимись особливими прикметами. Шрам, чи, можливо, татуювання, чи ще щось. Також звісно, тіла, які довго лежали, вони розкладаються і це також створює проблеми в становленні особи.

Багато бійців з 51-ої бригади, розповідають у військкоматі, зникли безвісти і нині блукають полями поблизу Іловайська. Нині їх розшукують волонтери. У місті Ковель вони створили спеціалізований центр з пошуку зниклих військовослужбовців. Сюди щохвилини дзвонять рідні бійців, чия доля досі невідома. Лише за два дні роботи тут отримали вже з пів тисячі таких дзвінків. За словами волонтерів, більшість бійців, яких шукають рідні, зникла безвісти після бою під Іловайськом. Багато і тих, хто потрапив у полон.

 


- Зараз ми можемо точно підтвердити, що в полоні у Сніжному, в Донецьку, Старобешево знаходяться 70 волинян, їхні імена нам відомі. По зниклих безвісти ситуація більш критична. Нині є сотні зниклих бійців, яких шукають рідні, - говорить координатор Волинського центру з пошуку зниклих військовослужбовців Наталія Попова.

Окрім пошуку зниклих бійців, волонтери допомагають і їхнім рідним. Після новин зі Сходу люди часто перебувають у розпачі і навіть не знають як житимуть далі.

- Люди, чиї рідні поїхали на Схід і з ними певний час немає зв’язку, перебувають у жахливому психологічному стані. Насамперед, це матері, дружини, сестри та дівчата військових, які зникли безвісти, або ж, не дай Боже, загинули. Їм усе це переносити дуже важко – вони потребують професійної психологічної допомоги, - розповідає волонтер Жанна Головчич.

Самі бійці 51-ої бригади, які досі знаходяться на передовій, вимагають у командування нарешті провести ротацію. За словами військових, після таких втрат нормально воювати вони вже не можуть. Як розповів на умовах анонімності боєць 51-ої ОМБР на ім’я Андрій, нині все більше військових починає думати, що їх використовують як гарматне м`ясо. Адже ні техніки, ні іншої допомоги від командування вони не отримують, а їм усе одно наказують тримати позиції, які жодного стратегічного значення не мають.

- Багато наших хлопців, розуміючи, що відбувається і оцінюючи втрати, залишаюсь свої позиції, здають зброю і їдуть додому. Я їх не засуджую, адже воювати з автоматами проти «Градів» і танків не хоче ніхто – це гарантована смерть, - говорить Андрій, який також задумується над тим, щоб повернутись додому.

Про необхідність вивести 51-шу бригаду із зони бойових дій заговорили вже навіть і у Волинському військкоматі. Мовляв, після останніх боїв людям потрібен елементарний перепочинок.

- Нині головне завдання - з’єднати розрізнену бригаду, яку віддали в підпорядкування іншим військовим частинам. Її потрібно об’єднати під один стяг, з’єднати під одним командиром і врешті-решт, надати їй за п’ять місяців цієї війни нормальну психологічну допомогу, надати матеріальну допомогу, дати бійцям можливість перепочити. Потрібно також поповнити бригаду військовослужбовцями, технікою та амуніцією і лише після цього, якщо ще буде потреба, знову направляти на виконання бойових завдань, - переконаний заступник військового комісара Волинської області Володимир Бондарук.

 

Однак, попри заяви військових комісарів, у штабі 51-ої бригади у Володимир-Волинському готуються до відправки нових бійців на передову. Новобранці два майже місяць були на яворівському полігоні, де проходили військові навчання. Хлопці чули про жахливі втрати бригади, але все одно рвуться в бій захищати Батьківщину.

 


- А хто піде крім нас. Ворога потрібно зупинити там – на Сході. Інакше воювати доведеться тут, - розповідає новобранець Сергій. - Мені хочеться захистити Батьківщину і туди я їду лише з думками про перемогу.