Не склавши зовнішнього незалежного оцінювання, школярі не отримають атестат. Про це стало відомо 28 жовтня під час прес-конференції з директором Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти Ларисою Середяк. Пише Волинський інформаційний портал.
Лариса Середяк розповіла, що в 2015 році процедура складання зовнішнього незалежного оцінювання відмінна від попередніх років. Так, наступного року на зовнішнє незалежне оцінювання винесено 12 предметів, на противагу 14 предметам, які абітурієнти складали цьогоріч: із переліку вилучили всесвітню історію і світову літературу. Для тестування випускники шкіл можуть обрати максимум чотири предмети. Усі тести традиційно перекладені на шість мов національних меншин.
Із української мови і математики тести будуть двох рівнів: базового і поглибленого. «Який рівень обирати абітурієнтові, щоб складати ЗНО, він повинен знати, прочитавши правила прийому свого омріяного університету», – зауважила Лариса Середяк.
Іще одне нововведення – у 2015 році буде дійсний сертифікат тільки 2015 року, тобто абітурієнти втрачають можливість так званого «доскладання» тестів.
Це пов’язано з тим, що у 2015 році вводиться нова шкала оцінювання – стобальний поріг «склав/не склав». «Той, хто отримав 100 балів, подає документи для участі в конкурсі», – пояснила директор ЛРЦОЯО і додала, що ті, хто не отримав із мови і літератури, не мають права складати наступний тест. «Це ті мінімальні знання, які потрібні абітурієнтові для подальшого навчання у вищому навчальному закладі», – наголосила вона.
До речі, вищі навчальні заклади матимуть право встановлювати свій вищий поріг. Вони отримали це право з прийняттям закону «Про вищу освіту». До речі, державну підсумкову атестацію відтепер прив’яжуть до складання зовнішнього оцінювання. Щоб отримати атестат, всі повинні скласти ЗНО з української мови і літератури. У тестовому зошиті будуть виокремлені завдання з української мови, які виведуть в оцінку за 12-бальною шкалою, що піде в атестат випускника. Ті, хто вибере поглиблений рівень, матимуть три оцінки: за ДПА, базовий та поглиблений рівні. Така новація була зумовлена низькою якістю оцінювання в школах «За відомими наперед збірниками проводилася державна підсумкова атестація. Тепер ці умови будуть змінені. Це покаже реальний рівень знань української мови наших випускників», – розповіла Лариса Середяк.
Час складання різних тестів різних рівнів відрізняється: скажімо в тестах з української мови 150 хвилин відводиться для виконання завдань базового рівня, 210 хвилин – для тестів поглибленого рівня. Після завершення 150 хвилин бланки відповідей базового рівня заберуть і залишать тільки картки поглибленого рівня, щоб абітурієнти не мали можливості хитрувати, обираючи поглиблений рівень, аби мати більше часу.
Для підготовки до ЗНО школярів активно запрошують для роботи на сайті ЛРЦОЯО, де є безкоштовне онлайн-тестування. «Саме працюючи в режимі цього онлайн-тестування, де предмети розбиті на теми по 20 хвилин, де є завдання з усіх предметів, учні матимуть можливість добре готуватися до зовнішнього оцінювання», – наголосила представник Центру.
Окрім того, абітурієнтів запрошують до участі в пробному оцінюванні, яке відбуватиметься 21 і 28 березня. Реєстрація на нього розпочнеться 1 листопада і триватиме до 15 грудня. Зареєструватися можна на офіційній сторінці Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти.
Пробне оцінювання має на меті показати процедуру ЗНО, дати можливість попрацювати з зошитами, розподілити час та психологічно налаштуватися на проходження тестування.
Коментарі
коментарів немає