Уряд оприлюднив список пільг, що передбачені учасникам антитерористичної операції. Парламентська газета Голос України опублікувала перелік нормативно-правових актів, у яких передбачаються пільги для учасників АТО.

Учасники АТО на Донбасі отримали право на 13 видів соціальних гарантій і пільг. Про це йдеться в опублікованому нормативно-правовому акті в парламентській газеті Голос України.

Згідно з повідомленням, учасники АТО мають право на:

- Отримання пенсії пенсіонерам серед військовослужбовців та осіб, які отримують пенсію за законом "Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб" у разі призову їх на військову службу під час мобілізації, на особливий період.

- Збереження місця роботи (посади), середнього заробітку на підприємстві, в установі, організації, незалежно від підпорядкування і форм власності.

- Державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців не припиняється.

- Одноразова грошова допомога на день демобілізації.

- Право на грошове забезпечення військовослужбовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації.

- Надання військовослужбовцям, які брали участь у АТО, статусу учасника бойових дій.

- Допомога в проведенні похорону і компенсація матеріальних витрат на ритуальні послуги та на спорудження пам'ятників у розмірах, встановлених Кабінетом міністрів України.

- Право членів сімей військовослужбовців, осіб, звільнених з військової служби, інших осіб, які загинули (померли) внаслідок поранення, контузії чи каліцтва, отриманих при захисті Батьківщини, на отримання пенсії в розмірі 70% грошового забезпечення (заробітної плати) загиблого (померлого) годувальника на одного непрацездатного члена сім'ї.

- Одноразова грошова допомога у разі загибелі (смерті), інвалідності чи часткової втрати працездатності без встановлення інвалідності військовослужбовців, військовозобов'язаних і резервістів, які призвані на навчальні (або перевірочні) та спеціальні збори або для проходження служби у військовому резерві. У разі загибелі сума одноразової допомоги становить 500-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (609 тис. грн).

- Надання права на отримання позачергових військових звань.

- Надбавка за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби в розмірі 100%.

- Медичне забезпечення.

- Винагорода у розмірі 100% місячного грошового забезпечення та заробітної плати.

Більш як 2,5 тисячі військових отримали статус учасників АТО.

Раніше в Мінсоцполітики повідомили, що місяць служби в зоні АТО буде рахуватися за три.