Щорічно 6 грудня українці відзначають День Збройних сил України, який був затверджений постановою Верховної Ради України в 1993 році.

Читайте також: У Луцьку відбудуться Андріївські вечорниці

Історія

6 грудня День Збройних сил України святкують не випадково. Свято було засновано з нагоди ухвалення в цей день у 1991 році закону "Про Збройні сили України". Документ регламентував механізм створення української армії з військових формувань, що залишилися після розпаду СРСР, пише POLITEKA.

Також у стислі терміни були прийняті законодавчі акти у військовій сфері, які визначили основний вектор розвитку армії на подальші роки: Концепція оборони і будівництва Збройних сил України, закон "Про оборону України", Воєнна доктрина України тощо.

Склад ВСУ

На сьогодні Збройні сили України складаються зі сухопутних, повітряних і військово-морських військ. Кожна з цих частин має "свій" професійний день, тому 6 грудня День Збройних Сил України − своєрідне об’єднання всіх військовослужбовців країни.

Найбільша кількість військових у сухопутних військ, до яких належить артилерія й авіація, механізовані й танкові підрозділи, високомобільні десантні війська і ракетні. Також у складі ЗСУ є внутрішні війська, прикордонна служба та оперативно-рятувальна служба цивільного захисту Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

Крім того, у 2016 році у ЗСУ були сформовані сили спеціальних операцій, зосереджені на "гібридній війні". Зокрема, на рейдах і сучасних бойових діях, розвідінформації поза лінією фронту, ООС тощо.

З 2014 року чисельність ЗСУ почали збільшувати. На початку конфлікту на Сході українська армія складалася з 184 тис. людей. Нагадаємо, що тоді армія стала контрактною, а призов залишився лише у внутрішні війська. На початок лютого 2018 року чисельність ЗСУ сягнула 255 тисяч осіб.

Крім того, наші солдати беруть участь у міжнародних військових операціях, зокрема під егідою ООН.

Традиції

Як правило, 6 грудня День Збройних сил України на загальнонаціональному рівні президент України звертається до всіх військовослужбовців, вимовляючи у своїх промовах привітання військовим. Також у День ЗСУ покладають квіти і вінки до могили Невідомого солдата та меморіалів військової слави.

Крім того, за останнє десятиліття вже традиційно відбувається спільний молебень у храмах. 6 грудня День Збройних сил України нагороджують військових − президент вручає ордени за вірність Вітчизні, за мужність і героїзм.

Читайте також:Новорічна ялинка: де, за скільки і як придбати на Волині святкове дерево

Крім того, що українці відзначають 6 грудня День Збройних сил України, є ще одне свято військових 14 жовтня − День захисника України, який офіційно встановлений вихідним. День радянських військ, який святкувався 23 лютого, в Україні скасовано.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter