Сьогодні відбулося штучне зариблення заплави річки Стир у місті Луцьку в районі вулиці Ковельська. За останні роки подібний захід на території міста відбувся вперше. Про це йдеться на сайті міськради.

Виконавчий комітет Луцької міської ради уклав договір з ФОП Дорощуком С.М. (м. Горохів) на придбання товстолоба білого, строкатого та амура білого. З метою відновлення і підтримання сприятливого гідрологічного режиму та санітарного стану водойми (біологічна меліорація шляхом зариблення) на території заплави річки Стир у місті Луцьку до вселення водних біоресурсів активно долучились працівники відділу екології міської ради, Волиньрибоохорони, Державної екологічної інспекції у Волинській області та інші. Популяцію риб річки Стир поповнили товстолоб (844 кг) та амур (103 кг).

Штучне зариблення є життєво необхідним. Адже ряд зовнішніх факторів, головним з яких є несприятливий гідрологічний режим, замулення та заростання нерестовищ, забруднення води та нерегульований вилов, значно сповільнюють природне відтворення водних живих ресурсів в річці Стир.

Мальки риб було придбано за кошти обласного фонду охорони навколишнього природного середовища на виконання природоохоронних заходів з покращення гідрологічних умов шляхом зариблення заплави річки Стир у місті Луцьку.