У Луцькому міськрайонному суді розглядається резонансна справа – депутат Луцькради Андрій Осіпов позивається до міського голови Миколи Романюка і вимагає визнати його розпорядження стосовно обмеження подачі гарячої води незаконним. Крім того, позивач Андрій Осіпов заявив, що Микола Романюк перевищує свої службові повноваження.

Нагадаємо, що 26 вересня 2014 року міський голова Микола Романюк видав розпорядження, яким визначив жорстокий графік подачі гарячої води – лише на вихідних з 08.00 до 23.00 год. Однак попри це, лучани часто скаржилися на те, що і на вихідних часто відключали гарячу воду.

Депутат Луцькради Андрій Осіпов запевняє, що міський голова Микола Романюк вийшов за межі своїх повноважень і звернувся до Луцького міськрайонного суду.

Позивач зауважив, що міська влада повинна була вирішити проблему з економією газу різними шляхами, однак не у такий кардинальний спосіб, як подавати воду до луцьких помешкань лише на вихідних.

І зрештою справа таки дійшла до суду. Попереднє судове засідання не відбулося через те, що міський голова не з’явився на розгляд справи.

Проте і сьогодні Микола Романюк до суду не прийшов. Замість нього на слухання з'явилася вповноважений представник – заступник начальника юридичного відділу Луцькради Наталія Юрченко.

На початку слухання позивач Андрій Осіпов взявся переконувати суд, що юрист міськради не має повноважень на те, аби представляти інтереси міського голови у суді, однак суддя Андрій Олексюк відхилив клопотання позивача.

У свою чергу відповідач Наталія Юрченко просила суд залучити до розгляду справи ДКП «Луцьктепло», позаяк це підприємство також має певне відношення до цієї справи.

Депутат Луцькради Андрій Осіпов заперечував проти даного клопотання, мовляв позов стосується лише розпорядження Миколи Романюка, а ДКП «Луцьктепло» не має жодного відношення до цього. Та все ж суддя ухвалив залучити ДКП «Луцьктепло» до розгляду справи у якості третьої сторони і відклав розгляд справи на тиждень.

І уже після судового засідання позивач Андрій Осіпов заявив, що такий крок зі сторони відповідача є ні чим інакшим, як затягуванням часу.

А згодом додав, що, коли йому вдасться виграти суд і таки довести, що розпорядження Миколи Романюка про обмеження гарячої води є незаконним – після цього кожен лучанин зможе сміливо звертатися до суду із позовом до міського голови.

«Цей позов досяг результатів вже будучи поданим, бо як тільки я звернувся із позовом, то постачання гарячої води відновили. Якщо буде встановлено, що міський голова перевищив повноваження, то будь-який лучанин матиме можливість заявити цивільний позов про відшкодування завданої шкоди. І якщо кожен лучанин хоча б по 200 гривень стягне з міського голови – я думаю, що він не буде одним із найбагатших мерів України», - запевнив депутат Луцькради Андрій Осіпов.

Зрештою, чи мав право міський голова Микола Романюк позбавляти лучан гарячої води, або ж чи було таке його рішення незаконним, стане відомо вже через кілька днів.