Представники волинського ІТ-бізнесу об’єднають зусилля з владою, освітнім сектором та громадськими організаціями задля розвитку сфери інформаційних технологій в регіоні. Вирішенням цих питань будуть займатись учасники Волинського ІТ-кластеру, про створення якого заявили сьогодні, 20 січня, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.
Як зазначив один з ініціаторів створення кластеру на Волині, голова ВОГО «Асоціація інтернет-простору» Віктор Левандовський, який є засновником ІТ-компанії «InternetDevels», ринок інформаційних технологій в регіоні нині потребує реформування і розвитку, оскільки може функціонувати краще. З його слів, досить хороший формат роботи існує у Львові, де з 2010 року успішно працює свій ІТ-кластер:
«Ми (InternetDevels – авт.) також скоро до нього увійдемо, оскільки відкрили ще один офіс у Львові. Але не від доброго життя, бо у Луцьку дефіцит кваліфікованих кадрів».
Віктор Левандовський зауважує, що для розвитку галузі на Волині слід працювати над вирішенням декількох фундаментальних проблем. Одна з них – освіта, адже нині батьки все частіше рекомендують своїм дітям навчатись на економістів чи юристів, проте ці сфери вже давно перенасичені, а тому знайти роботу по спеціальності випускникам цих факультетів досить проблематично.
З цією тезою погоджується і керівник фірми «Ідейл» Вадим Махомед, який зауважує, що існує дуже великий розрив між тим рівнем знань, що дають волинські вузи, та між тим, що потребує роботодавець. Мовляв, приходиться додатково навчати вчорашнього випускника тому, що йому дійсно знадобиться в роботі.
Учасники ІТ-кластеру пропонують конкретні дії задля того, аби подолати цю проблему. Серед іншого, Віктор Левандовський запропонував представникам Луцького національного технічного університету співпрацю: співробітники ІТ-компанії будуть навчати викладачів, а ті, своєю чергою, студентів. Це дозволить актуалізувати навчальну програму та адаптувати її до вимог ІТ-ринку праці.
Освітяни, вочевидь, не проти такого формату співпраці, адже згідно з чинним законодавством, виш може корегувати до 25% дисциплін, тому ніяких перепон для організації такої співпраці немає.
Не менш важливим є і проблема «відтоку мізків» з Волині. Адже, зі слів голови правління Асоціації регіонального розвитку Петра Гоцалюка, який також працює у напрямку створення ІТ-кластеру, Львів та Київ пропонують привабливіші умови праці та вищу заробітну плату. Тому, на його думку, для того, щоб конкурувати з Львівським ІТ-кластером, слід об’єднати зусилля з рівненським ІТ-ринком.
«Задля спільної мети слід об’єднатися всім – владі, бізнесу, громадським організаціям - для того, щоб створити робочі місця на Волині і наші діти мали тут достойну заробітну плату», - зазначив Петро Гоцалюк.
Секретар Луцької міської ради Сергій Григоренко зауважив, що міська влада готова всіляко сприяти розвитку ІТ-кластеру та реалізації поставлених завдань:
«Підкажіть, чим ми вам можемо допомогти. Попри те, що ресурси обмежені, робити треба. Тому 30-40 тисяч знайти на певні цілі ми можемо».
Разом з тим, Віктор Левандовський зауважив, що матеріальної підтримки кластер не потребує, адже представники ІТ-бізнесу готові залучати власні кошти задля розвитку. Мовляв, єдине, що потрібно – це піар цієї програми розвитку:
«Ми не просимо фінансування, нам ніхто ніколи не допомагав. Ми (ІТ-компанії на Волині, - авт.) розвивались «не завдяки, а попри обставини». Ми лише просимо про піар підтримку, допомогти нам достукатись до батьків».
Коментарі
коментарів немає