Мітинг-реквієм у зв’язку з 71-ю річницею депортації кримськотатарського народу зібрав сотні лучан, переселенців з Криму, громадських активістів та представників влади біля пам’ятного знаку жертвам політичних репресій, що на Замковій площі у Луцьку. Захід відбувся сьогодні, 18 травня. Про це повідомляє «Волинська правда».
Організували мітинг-реквієм представники ГО «Кримські татари Волині» за підтримки обласної облдержадміністрації. На пам’ятне дійство зійшлося багато Кримських татар, які нині вимушено мешкають в Луцьку. Вони принесли з собою свої національні прапори, плакати з надписами «Крим – це Україна».
Спочатку усім присутнім навели історичну довідку про значимість сьогоднішнього дня. Так, 18 травня 1944 року розпочалася депортація Кримських татар. Приводом для неї стало звинувачення сталінським режимом. Мовляв, Кримські татари співпрацювали з нацистами під час Другої світової війни. Відтак, тоталітарний режим депортував понад 190 тисяч осіб, 40% з яких загинуло у дорозі, яка вела до місця призначення – Казахстану, Узбекистану, середній Азії.
Після цієї трагічної оповіді, всі учасники мітингу-реквієму вшанували загиблих хвилиною мовчання та поклали квіти до пам’ятного знаку. Серед них були міський голова Микола Романюк та заступник голови облдержадміністрації Світлана Мишковець. У своїх виступах чиновники висловили співчуття та підтримку Кримськотатарському народу. Перед учасниками заходу виступив і голова ГО «Кримські татари Волині» Зейнідінов Сервер Ісмаілович, який розповів про депортацію зі спогадів його рідних. Чоловік поділився: на те, щоб покинути рідний дім, сталінський режим давав лічені хвилини, в іншому разі можна було поплатитись життям. Опісля цього Сервер Ісмаілович зачитав Суру з Корану за загиблими і висловив сподівання, що у майбутньому схожі трагічні події не матимуть місця в історії його нації.
Завершився захід виконанням гімнів – українського та кримськотатарського народу.
Коментарі
коментарів немає