Збори акціонерів ВАТ «Луцьке виробниче торгівельно-швейне підприємство «Волинь» постановили: гуртожиток, на прохання місцевих мешканців, передати у комунальну власність міста. А відтак, його жителі матимуть змогу приватизувати свої оселі, в яких проживають по 20-25 років.

Про це у коментарі Інформаційному агентству Волинські Новини розповіла голова будинкового комітету Валентина Васєвич.

Нагадаємо, мешканці гуртожитку, що знаходиться у Луцьку на вулиці Привокзальній, 13а, б’ють на сполох – їхня оселя в критично аварійному стані. Однак акціонери, яким належить будинок, і які власною безгосподарністю довели помешкання до руйнування, вперто не бажають йти на контакт із мешканцями та ігнорують будь-які спроби дійти компромісу.

Варто додати, що сусідній будинок, що за адресою Привокзальна, 13, уже передали у власність мешканців, а от будинок під номером 13а донедавна залишався у якості міжвідомчого житла ВАТ «Луцьке виробниче торгівельно-швейне підприємство «Волинь».

Зі слів мешканців аварійного будинку, акціонери, серед яких є і депутат Луцької міської ради Олена Голєва, донедавна не бажали йти з ними на контакт і вперто ігнорували будь-які прохання про зустріч. Тим часом, стан помешкання з кожним днем ставав все більш критичним, адже будівлю здали в експлуатацію ще у 60-их роках минулого століття. З тих пір його не ремонтували. Чого лише варті дашки над під’їздами, які тримаються, так би мовити, на «доброму слові» й от-от впадуть людям на голову.

Тож, 26 червня на зустріч із мешканцями прибули депутати Луцької міськради та члени депутатської групи «Новий Луцьк» Андрій Осіпов та Ігор Поліщук, які взяли на особистий контроль спірне питання й поставили за мету допомогти мешканцям приватизувати гуртожиток.

Під час голосування акціонерів 16 серпня вирішили передати аварійний гуртожиток, що у Луцьку на вулиці Привокзальній, 13а, у міську комунальну власність.

Зі слів мешканки гуртожитку Валентини Васєвич, основна проблема, що хвилює всіх мешканців – це приватизація осель. Мовляв, цього добиваються вже 2 роки, але нарешті тепер можуть видихнути з полегшенням, адже цей шлях - пройдений. Тому місцеві, які проживають у своїх кімнатах по 20 років і більше, матимуть змогу їх приватизувати.

Жінка зауважує, що не в останню чергу добитись справедливого вирішення ситуації вдалося завдяки старанню депутатів Ігоря Поліщука та Андрія Осіпова. Вони, з її слів, допомогли зрушити справу з мертвої точки. А тому жителі гуртожитку відтепер стануть повноцінними господарями свого будинку.

«Будемо знати, куди вкладаємо гроші, бо будинок аварійний. Ми створили будинковий комітет. І коли приватизуємо кімнати, будемо знати, на що витрачаємо кошти. Потім створимо ОСББ, і далі потихеньку будемо відбудовувати», - каже голова комітету.