Луцький «Авангард» стане мультифункціональною ареною завдяки появі тут «королеви спорту» - легкої атлетики. Перед відкриттям легкоатлетичного комплексу розповіли, що це дасть місту та країні загалом.

Прес-конференція засновника Фонду «Новий Луцьк» Ігоря Палиці, Міністра молоді і спорту Ігоря Жданова, голови фонду Олександра Товстенюка, голови Федерації легкої атлетики Волинської області Володимира Рудюка відбулася сьогодні, 5-го вересня в Луцьку на стадіоні «Авангард» з нагоди відкриття легкоатлетичного комплексу.

Засновник Фонду «Новий Луцьк» Ігор Палиця подякував Міністру за приїзд та наголосив, що українці мають ставати сильнішими як на війні, так і в спорті.

«Було багато думок з приводу того, чи варто розвивати спорт, якщо сьогодні в країні війна, й усі живуть фронтом. Але я переконаний у тому, що наш народ повинен ставати кращим як на війні, так і в спорті», - наголосив Ігор Палиця.


Міністр молоді і спорту України Ігор Жданов вручив подяку Ігорю Палиці та висловив сподівання, що таку високу соціальну активність проявлятимуть і в інших регіонах держави.

«Дякую Вам за величезний вклад у спорт і, фактично, новий стадіон. Я вітаю такі приклади приватної ініціативи, адже чим більше буде таких об’єктів в регіонах, тим ми будемо міцнішими. Окрім того, відтепер футбольний стадіон став мультифункціональною ареною, адже це - виклик сьогодення, тут мають відбуватися різні змагання і культурні заходи. Тут ми будемо виховувати підростаюче покоління та здорову націю. А на міжнародних аренах звучатиме Гімн України та підніматимуть державний Прапор», - розповів Жданов.

Допомагав реалізовувати проект легкоатлетичного комплексу на стадіоні «Авангард» голова правління Фонду «Новий Луцьк» Олександр Товстенюк.

«Дякую всім, хто нам допомагав і посприяв тому, що ми встигли. Адже під час роботи виникало чимало непередбачених ситуацій, доводилося багато дефектів виправляти. Втім, ми усе зробили», - зауважив голова правління Фонду «Новий Луцьк».

Перший заступника Міністра молоді та спорту України, президент Федерації легкої атлетики України Ігор Гоцул вручив Олександру Товстенюку подяку та пообіцяв новоствореній арені «дати життя».

«Дякую від усієї Федерації легкої атлетики України за це свято спорту. Цей новий об’єкт важливий для соціального, економічного розвитку міста. Вже згодом ми проведемо тут юнацький чемпіонат, а наступного року відбудеться чимало змагань і тренувальних зборів, зокрема, за участю національної збірної. Далі, як успішно проведемо рік, то будемо клопотати, щоб тут відбувалися міжнародні змагання», - запевнив Ігор Гоцул.

Чому легкоатлетичний комплекс важливий для всієї України, розповів голова Федерації легкої атлетики Волинської області Володимир Рудюк.

«Півроку тому ми взялися за цю справу, й тепер ми маємо європейську арену. Вона вкрай важлива для усієї України, адже південь і схід держави ми втратили як спортивну базу», - говорить Володимир Рудюк.

Також він додав, що Програма розвитку легкої атлетики на Волині передбачає і підтримку змушених внутрішньо-переміщених українців. Як розповідає Володимир Рудюк, уже допомогли з житлом тренеру з легкої атлетики Олегу Вегнеру, який прибув зі сходу, і зараз шукають йому достойну роботу - мовляв, фахівці своєї справи потрібні на Волині, це - стержень спорту.

Володимир Рудюк запросив усіх на Національний чемпіонат з легкої атлетики, що відбудеться 24-26-го вересня за участю відомих спортсменів, серед яких буде і Гліб Піскунов.

Зауважимо, що одна з умов для того, щоб Луцьк отримав стадіон 2 категорії міжнародної сертифікації, виконана. Так, 3 вересня відбулося відкриття сучасної тренувальної бази для майбутніх чемпіонів. Нею став реконструйований стадіон Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки.