Працівники ДП «Волинський облавтодор» у відчаї – заробітну плату дорожникам не виплачують впродовж семи місяців. Оскільки питання не було вирішене після акції протесту 14 вересня, волинські дорожники вирішили знову перекрити основні автомагістралі області.

Акція відбувалася 28 вересня з 11:00 до 12:30. Серед автомагістралей, які були заблоковані – траса Луцьк-Рівне у районі села Струмівка, - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Десятки працівників автодору перекрили магістраль, тримаючи транспаранти із закликами до погашення заборгованості з виплати зарплати. На трасі сформувалася вервечка вантажівок, які не мали можливості проїхати (легкові автівки переважно використовували об’їзні шляхи). Водій одного з автобусів, який перевозив пасажирів у напрямку Києва, доволі агресивно наполягав на тому, щоб учасники акції його пропустили.


Один з протестувальників, Михайло Хайчевський розповів, що не отримує зарплати вже півроку, з березня. Дорожники працюють 2-3 дні на тиждень, тож розмір заробітної плати мізерний, але навіть 8-9 тисяч їм не виплачують.

 

Бухгалтер-ревізор ДП «Волинський облавтодор» Тетяна Миколаївна підтвердила, що заробітну плату не отримує з березня цього року (загалом їй боргують 27 тисяч гривень). Водночас, щомісяця потрібно сплачувати за комунальні послуги, витрачати кошти на навчання дітей тощо. Цією акцією дорожники хочуть нагадати владцям про свої проблеми.

 

Один з організаторів акції голова Волинського об’єднання профспілки працівників шляхових господарств Леонід Тимощук зазначив, що ця акція повторна, адже вперше автодороги магістрального значення перекривали 14 вересня. Результатів першої акції, з його слів, немає, адже заробітну плату дорожники так і не отримують з березня по серпень (загальна сума заборгованості становить понад 11 мільйонів гривень). Водночас приблизно 14 мільйонів гривень за виконані роботи підприємство не отримало внаслідок блокування рахунків Служби автодоріг у Волинській області. Працівникам, які не отримують зароблених коштів, відключають подачу електроенергії та інші комунальні послуги за несплату.

 

Про сьогоднішню акцію повідомили міністру інфраструктури Андрію Пивоварському. Урядовець просив скасувати страйк та запевнив, що готується постанова Кабміну, проект якої вже завізований у Міністерстві фінансів, про розрахунок держави з підрядниками, яким вона боргує 1,7 мільярда гривень з 2011 року. Волинських дорожників цікавить, передусім, розблокування рахунків Служби автодоріг у області (служба боргує 30 мільйонів гривень Броварському ШБУ, тому судовим рішенням її рахунок був заблокований). Вже у четвер у Києві відбудеться зустріч з усіма підрядниками, яким боргує держава, під час якої узгодять порядок розрахунку. Зі слів Леоніда Тимощука, під час телефонної розмови Міністр пообіцяв врахувати проблеми волинських дорожників.

Акція з перекриття магістралей тривала до 12:30, після чого протестувальники вирушили до будівлі Волинської облдержадміністрації.