Відбір на ювілейну, десяту, конкурсно-пізнавальну гру «Ми – волиняни», відбувся цього року за участю 11 команд. У ході двох турів змагань визначили тих, хто матиме право боротися за першість. Проте, не всі змогли пройти «випробовування».

Змагання за участю юних істориків Волині відбулося 22 жовтня у Палаці учнівської молоді - пише Інформаційне  агентство Волинські Новини.

Свої знання в галузі історії волинського краю наввипередки демонстрували кращі учні обласного центру. За першість в інтелектуальному конкурсі боролися - «Соколята» (ЗОШ №3), «Лучани» (ЗОШ № 25), «Древляни» (СЗОШ № 5), «Велесові діти» (ЗОШ № 17), «Нащадки Любарта» (ЛНВК «ЗОШ №22 – ліцей»), «Львівський квартал» (ЗОШ № 2), «Еврика» (ЗОШ № 20), «Патріоти краю» (вечірня школа), «Лучеськ» (Гімназія № 14), «Волиняночки» (ЗОШ № 19).

Ведучі перед початком конкурсу побажали учасникам бойового духу та здорової конкуренції та дали сигнал зайняти свої робочі місця.

У рамках змагань оцінювали знання історії, звертали увагу на вміння лаконічно висловлювати свою думку та вкладатися у регламент. Обидва конкурсні завдання складалися із десяти питань, по 0,5 бала кожне. Перше – письмове, на знання про князя Володимира, Волинь, а другий – на знання архітектури. А саме - історичних пам’ятників Володимира-Волинського.

Організатори зауважують, що відбірковий етап відбувся успішно і відповідно до результатів змагань до наступного раунду пройшли 8 команд. Позаду залишилися «Велесові діти», «Львівський квартал» та «Патріоти краю» - рубіж балів для них виявився непосильним. Серед тих, хто зумів обійти суперників і набрати найвищу кількість балів - «Еврика» - 10 балів, «Лучеськ» - 8,5 балів.

Члени журі ювілейної конкурсно-пізнавальної гри «Ми – волиняни», підсумовуючи перший етап конкурсу, зауважили, що рівень підготовки у більшості учасників – високий.

«Завдяки таким конкурсам молодь має змогу повправлятися в інтелектуальній освіченості. Вони спонукають до того, аби школярі із задоволенням займалися у позаурочний час, також це і певний тест для педагогів, які вчать своїх учнів. Загалом, у дітей гарний рівень знань», - розповів для Інформаційного агентства Волинські Новини член журі, історик Анатолій Кравець.

Нагадаємо, наступний етап інтелектуального багатоборства відбудеться 10 листопада. Він буде присвячений, переважно, сьогоденним історичним подіям, які зараз відбуваються на сході держави.