Шанувати наставників закликали під час прощання з колишнім Луцьким міським головою Миколою Бездушним. Відспівування Миколи Бездушного, який загинув у ДТП на території Ковельського району, відбулося 31 грудня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі у Луцьку - пише Інформаційне агентство Волинські Новини.

Для того, аби попрощатися з колишнім міським головою, зібралися представники міської влади та пересічні лучани.

Як зазначив митрополит Луцький та Волинський Михаїл, свої земні дороги люди виявляють по своїй волі, ці дороги частково їм відомі, але люди не знають волі Божої, плануючи свій день та своє життя. Дуже часто стається так, як і не думав, адже в усьому діє промисел Божий.

Владика зауважив, що дорогою до вічності людина рухається з накопиченням своїх справ. Він наголосив, що тайна відходу людини є такою ж великою, як тайна її приходу у світ – по волі Божій ми приходимо у цей світ та по волі Божій його покидаємо – у розквіті сил, доброму здоров’ї, чи інших обставинах – смерть може настати у будь-яку мить і не обов’язково до неї призводить хвороба.

Отже, жити потрібно кожен день як останній, не знаючи, як складуться обставини і чи доживеш до наступного дня. Робити добро, говорити добрі слова та шанувати ближніх потрібно вже сьогодні, як відзначив Михаїл.


З його слів, цей рік був дивним на трагедії, швидкі смерті – від багатих до бідних, воїнів тощо. Ці події є посібником навчання життя - жити треба з чистою совістю, з глибиною віри та любові до своєї землі та самого життя.

Михаїл зазначив, що сьогодні перед труною загиблого дивиться на тіло молодого чоловіка, а не старої немічної людини, а рани та кров, що запеклася на обличчі покійного, дихають енергією, а не смертю. Новопреставленому Господь дарував вік, щоб прожити та трудитися на різних посадах. Владика зауважив, що багатьом з присутніх Микола Бездушний допомагав за життя, підтримував, давав дорогу в життя, вирішував проблеми і це спонукало їх прийти до храму та помолитися за нього та провести в останню дорогу.

Добрі справи свідчать про християнське життя покійного. Владика зазначив, що сьогодні ми скорбимо, адже не за віком пішов з життя Микола Бездушний. Про його життя свідчитимуть його справи та пам'ять тих, хто його знав. Владика побажав, щоб пам'ять спонукала присутніх до молитви і пошани до своїх наставників

Після відспівування труну з тілом покійного відвезли на міське кладовище у селі Гаразджа, де відбулася громадянська панахида.