Головний тренер і президент ФК «Волинь» Віталій Кварцяний прокоментував клубній прес-службі ситуацію, яка склалася після рішення позбавити команду 12 турнірних очок.
- Віталію Володимировичу, з «Волині» минулого тижня зняли 12 очок. Яка ситуація нині в команді, клубі?
- Це рішення було очікуваним, на жаль, хоча клуб багато років шукав вихід з ситуації, шукав можливості, щоб очки зберегти. Шкода вболівальників, працю футболістів, тренерів і всіх працівників клубу. Але що сталося, того не повернеш і, напевне, ці жорсткі санкції зіграють свою роль в тому, що ми не зможемо заявити гравців. Навіть не зможемо заявити перспективних молодих футболістів. Відтак послаблюється конкуренція в команді, а це дуже важливо, коли футболіст відчуває дихання свого конкурента в спину.
Але ми сподіваємося навесні на професіоналізм футболістів, їхню совість, а ще на те, що молоді гравці зуміють правильно скористатися такою ситуацією і підвищити свій рівень до рівня першої команди. У них є шанс себе проявити. Не хотілося б, звичайно, того, що сталося із грою “Металурга” восени минулого року... Наше завдання — їх організувати.
- Тобто склад, який дограватиме весняну стадію чемпіонату легковажити не буде?
- У нас такого не повинно бути. Навіть під час такої важкої ситуації потрібно думати про майбутнє. В жодному випадку не можна опускати руки. Ми маємо від інвесторів новини, які дають нам оптимізм на майбутнє — клуб буде зберігатися, ми будемо існувати.
- В якій формі?
- Не говоримо поки про якусь конкретну лігу, але будемо намагатися показати нашій молоді, що вона буде потрібна клубу у найближчому майбутньому.
Взагалі, я вдячний долі, що працював останнім часом із такими кваліфікованими футболістами і порядними людьми. І дуже шкодуватиму, що з деякими гравцями ми розсталися до того, як вирішили високі завдання, наприклад, потрапляння в єврокубки.
«Дехто із колишніх гравців вперся»
- Чи можна було все ж уникнути позбавлення очок?
- Причиною того, що сталося, перш за все, що я не до кінця відстежив всі моменти, недопрацював.
Наші інвестори дуже серйозно поставилися до питання і давали завдання усім службам, аби уникнути штрафу. Менеджери провадили перемовини із усіма футболістами. Всі переживали, ніхто не ставився безвідповідально. Запитаєте, чи можна звинувачувати Ігоря Петровича Палицю, як про це пише Інтернет? Ігорю Палиці можна тільки подякувати за те, що він робить для команди.
Пригадаймо — Столяр 12 років фінансував професійний футбол в Луцьку. Усі ці роки держава не давала ані копійки на існування чи підтримку професійного клубу в обласному центрі. Палиця підтримує команду більше чотирьох років. Він чекав рішення, сподіваючись, що в федерації врахують сьогоднішні реалії країни і не будуть так жорстко карати. Але вийшло так, що ФІФА вимагала від ФФУ виконання їхніх рішень. Ми ж увесь цей час працювали з футболістами, агентами, адвокатами. З деким зуміли домовитися, але були й такі, що вперлися і це не дозволило нам врятуватися. Агенти деяких футболістів принципово вимагали не тільки зарплату, але й суми, які значно її перевищували. Вони очікували від органів спортивного правосуддя і зняття очків “Волині”, і закриття трансферів, і зняття професійного статусу команди, і грошових штрафів.
Так само багато працювала, брала участь в перемовинах і наш генеральний директор Євгенія Жуховицька, яка завжди цікавиться нашими проблемами і щойно є можливість закриває всі фінансові питання. Віце-президент Юрій Петрович Савчук, народний депутат, який представляє Волинь у парламенті, також постійно був на контакті, цікавився, підтримував...
- Найбільше розмов було навколо Ісси Ндоє. Як відбувалися події стосовно цього колишнього воротаря «Волині»?
- Жодного разу після відпусток Ісса Ндоє не прибував вчасно у розташування клубу, постійно порушуючи умови контракту. Про дані факти клуб інформував ПФЛ, ПЛ та ФФУ, проте не застосовував до футболіста жодних дисциплінарних та фінансових санкцій.
Літом 2011 року, коли у клуба змінювався власник, Ісса взагалі не повернувся до Луцька. Тоді клуб звернувся до дисциплінарних органів і дискваліфікував гравця на півроку. А Ісса разом з адвокатом звернувся до дисциплінарних органів ФІФА і порушив справу проти клубу. Наприкінці року клуб звернувся до футболіста щодо його повернення в команду, однак відбулася зміна тренерського штабу і новий штаб не цікавив Іссу Ндоє.
Справа розглядалася доволі довго. Адвокат разом з футболістом вимагав у позові нечувану суму, яка крім зарплати складалася з різноманітних штрафів та включала величезний моральний збиток. І це за відсутності гравця в команді! Тобто людина роботи не робила, а на кошти претендує! Подібним чином розвивалися події практично стосовно позовів кожного з колишніх гравців до «Волині».
Клуб пропонував футболістам, в т.ч. Іссі реальні кошти, однак в більшості адвокати переконували гравців не йти на мирову і вимагати максимальну суму. Думаю що жоден бізнесмен не буде платити за те, що не зроблено і не зароблено.
Нехай тепер футболісти подякують своїм агентам і адвокатам, які "допомогли" по мирному домовитися із клубом. А "Волинь" же пропонувала реальні кошти.
- «Волинь» була однією з небагатьох команд в УПЛ, де зарплата хоч із затримкою, але виплачувалася...
- Так! І навіть, коли Ігор Палиця працював в Одесі ми не відчували істотних проблем. Гроші платилися не так регулярно, як би всім хотілося, але все ж боргів за останні роки ми не накопичили. Зауважу, що це немалі суми і немала відповідальність. В клубі працює загалом 170 осіб, в дитячій школі — 25 тренерів, більше 400 учнів. І це без футболістів на контракті.
Панікувати не варто
- Віталію Володимировичу, окремо критикується відсутність належної інфраструктури в клубі...
- Сподіваємося, ситуація, що склалася, дасть нам можливість відкоректувати прогалини в цьому питанні і повернутися у вищу лігу на білому коні. Зараз тривають дебати стосовно формату чемпіонату. Ви знаєте, що йдеться про варіанти 12 чи 14 команд, причому цілком ймовірно, що через 2-3 роки буде знову 16-ть. За цей час можна наростити м’язи, позбутися боргів і зайти в лігу сильним клубом і з серйозним завданням.
- Тобто панікувати вболівальникам не варто?
- Дуже хотів би, аби вболівальники зрозуміли нашу ситуацію, дали можливість дограти і перевантажити клуб. Вірю, що вони будуть із командою. Повторюся — за цей час ми, напевне, організуємося у внутрішньому нашому господарстві.
- Чи означають ваші слова те, що ще більшу увагу “Волинь” приділить тепер вихованню своїх гравців?
- В Луцьку збудовано багато спортивних майданчиком Фондом Ігоря Палиці. Вірю, що нових молодих обдарованих футболістів від цього побільшає. Дітям є де займатися футболом. Ми збережемо таланти, вони однаково будуть народжуватися. Підтримка спорту, якою займається Палиця, дасть ефект в найближчі роки.
Наш край співучий, зелений і туристичний, а професійний футбол є його візиткою. Вища ліга все одно повинна бути у Луцьку, причому із найвищими європейськими завданнями. «Волинь» - це вже бренд. Це, до речі, підтверджується й тим, що нашу команду запросили на престижний турнір до Індії. Ми їдемо грати на ньому у лютому. Змагання серйозні, подробиці участі у них ми повідомимо вболівальнику найближчим часом. «Шахтар» освоює Америку – торік Південну, а цього року — Північну. А про бренд «Волині» дізнаються в Азії.
- Турнір стане етапом підготовки до другої частини чемпіонату?
- Так, ми в іграх із серйозними суперниками перевіримо себе. Фізичну підготовку заклали у Луцьку, тепер час ігрової практики. Але повторюся — більше інформації про поїздку до Індії вболівальники дізнаються незабаром, тривають деякі технічні моменти.
Стосовно завершення чемпіонату, то ще хотів би сказати, що сподіваюся на те, що тепер і депутати обласної ради будуть ходити на футбол у Луцьку. Так само й голова облдержадміністрації, який наскільки знаю, любить футбол. До слова, якщо його і голову облради Ігоря Палицю запросять у Францію на чемпіонат Європи, то вони у складі збірної України матимуть за кого вболівати – гравців з Волині у збірній буде чимало. Та й міський голова Романюк і депутати повернуться на стадіон, а влада обласна і міська об’єднаються навколо вболівальників і футболу.
Коментарі
коментарів немає