Асоціація підприємців і роботодавців Польщі пропонує надати право на постійне проживання в країні одному мільйонові іммігрантів, насамперед українцям.

Про це повідомило Польське радіо, - пише Експрес.

Щоб зберегти нинішні темпи економічного зростання, Польща повинна до 2050 року прийняти 5 мільйонів іммігрантів. Маються на увазі передусім українці, але також – білоруси і в’єтнамці.

Голова польської Асоціації підприємців і роботодавців Цезари Казьмєрчак наголошує, що в нинішній ситуації найкраще звернутися до українців. Їх число в Польщі оцінюють навіть в один мільйон.

«Це емігрант найвищого класу: не треба його навчати мови, не треба давати йому квартири, не треба вчити його професії. Вони самі дуже добре справляються», – зазначив Цезари Казьмєрчак.

Томаш Баран з дослідного осередку Maison/Панель Ariadna, який провів дослідження на тему права постійного перебування для українців, повідомив, що таку можливість підтримують аж 52 відсотки опитуваних.

«Позитивно на ставлення до них впливає ситуація, коли Польща, в якомусь сенсі, так би мовити, має вибір: прийняти мігрантів із зовсім іншого культурного простору – наприклад, з Африки або Сирії, про яких у ЗМІ йде інформація, що вони приїжджають, щоб жити на соціальну допомогу і треба фінансувати їх утримання. Або українців, які вже в Польщі є і працюють», – повідомив Томаш Баран.

За даними Асоціації підприємців і роботодавців, майже мільйон іммігрантів з України принесуть державному бюджетові Польщі в масштабі року прибутки у розмірі від 7 до 9 мільярдів злотих.