Затвердження кандидатур представників громадських організацій, делегованих депутатами облради до поліцейської комісії територіальних органів поліції, викликало реакцію серед деяких волинських громадських організацій. Зокрема, «самооборонівці», які прибули на сесію, погрожували навіть блокувати роботу обласної ради. На що Ігор Палиця порадив активістам пропіаритися іншим способом, - пише Інформаційне агентство Волинські новини.

Нагадаємо, сьогодні під час сесії обласної ради депутати підтримали рішення делегувати до складу поліцейської комісії територіальних органів поліції двох представників громадськості від облради - Кудрявцева Сергія Альбертовича – виконавчого директора громадської організації «Лікарняна каса «Допоможемо собі» – та Тиводара Олександра Олександровича – голову правління громадського формування «Варта порядку», бойового офіцера.

Зауважимо, склад цієї комісії регламентований чинним законодавством. Згідно зі статтею 51 Закону України «Про національну поліцію» йдеться про те, що постійна поліцейська комісія територіальних органів поліції створюється для забезпечення прозорого добору (конкурсу) та просування по службі поліцейських на підставі об’єктивного оцінювання професійного рівня та особистих якостей кожного поліцейського, відповідності їх посаді, визначення перспективи службового використання в органах поліції. До її складу мають увійти один представник, визначений МВС, не з числа працівників поліції, один - представник, визначений керівником Національної поліції, один – представник, визначений керівником територіального органу поліції, і 2 представники громадськості, обрані відповідно обласною радою. Максимальний строк повноважень члена поліцейської комісії становить три роки.

Однак, під час перерви до сесійної зали зайшли волинські громадські активісти, зокрема, «самооборонівці» Сергій Рижков, Богдан Климчук, Сергій Чуріков, які висловили незадоволення цим рішенням. Підбуривши декількох депутатів на свій бік, вони заявили про те, що процедура погодження кандидатур, на їх думку, була «непрозорою» і «кулуарною», а кандидатури не обговорювалися.

Варто зауважити, що за делегування кандидатур Сергія Кудрявцева та Олександра Тиводара депутати проголосували майже одностайно, що дає підстави вважати звинувачення про «кулуарні домовленості» тут абсолютно недоречними.

Згодом до групи підійшов голова облради Ігор Палиця, який поцікавився, чому рада не може розпочати свою роботу.

Одним з аргументів своєї поведінки «гості» назвали те, що не всі громадські організації були ознайомлені з проектом рішення про делегування людей до складу поліцейської комісії, і не подали власних заявок до її складу. Згодом з уст Сергія Рижкова прозвучала погроза блокувати роботу ради.

Подібні заяви обурили голову облради: «В деяких з представників політсил є думка, що неправильно діяла комісія, і що є багато людей, достойних для цієї роботи. Пропоную відкласти це питання і протягом 2 тижнів громадські організації зможуть подати свої заявки. Але якщо хтось буде лякати блокуванням облради - ви будете сильно морально шкодувати. Не треба лякати блокувати тих, кого обрала область. Тут немає ворогів».

Ігор Палиця порадив активістам пропіаритися іншим способом, і додав: якщо є сила і бажання захищати країну, то сьогодні є всі можливості це реалізувати.

Однак, аби вирішити питання демократичним шляхом, і не було спекуляцій і звинувачень, голова ради запропонував повернутися до розгляду проголосованого питання, і відкласти його на 2 тижні для подання пропозицій на розгляд комісій. Але попередив, що погрози блокувати роботу не повинні взагалі мати місце в обласній раді, інакше скоро всі почнуть приходити на сесію «зі своїми покровителями» і лобіювати власні питання.

Отож, депутати проголосували за скасування сьогоднішнього рішення щодо включення до комісії Кудрявцева і Тиводара і перенесення вирішення питання на 2 тижні.