КП «Волиньприродресурс» могло би забезпечити легальний видобуток бурштину ще півроку тому, якби цьому не заважали прокиївські амбіції голови Волинської ОДА. За цей час бюджет області міг би поповнитися на близько 400 мільйонів гривень.
Про це йшлося під час програми «Актуальне інтерв’ю» ТРК «Аверс» за участю голови Волинської обласної ради Ігоря Палиці, пишуть Волинські Новини.
«Коли я став головою обласної ради, відразу сказав про своє бачення: що всі надра повинні належати громаді Волинської області. Держава, своєю чергою, має право та можливість отримувати прибуток за рахунок податків, які сплачуються. Сам прибуток же повинен іти громаді області, адже, на жаль, у нас бюджет несамодостатній. Ми маємо дуже мало грошей», – розповів голова облради.
Також він відзначив, що облрада зі свого боку зробила все можливе, аби комунальне підприємство змогло отримати ліцензії на промисловий видобуток бурштину, міді та торфу.
«Була можливість отримати ці дозволи на приватне підприємство, де я був би акціонером, так, як це зробили в Житомирській і Рівненській областях. Я виступаю категорично проти цього, бо вважаю, що все, що знаходиться у землі, має належати волинянам», – відзначив Ігор Палиця.
Та додав: «Ми подали всі необхідні документи для отримання ліцензій на видобуток для того, щоб увесь прибуток йшов у волинський бюджет. Ми зробили усе для того, щоб почати працювати, не взявши ні однієї копійки з волинського бюджету. Зараз уже все готове, є інвестори, які побудували заводи, є інвестори, які готові вкладати гроші у промисловий видобуток бурштину… Але все зупинилося через те, що голова Волинської облдержадміністрації не підписує дозвіл на розробку проекту відведення землі. Уже навіть є рішення суду, яке зобов’язує Володимира Гунчика підписати дозвіл, але він подав на апеляцію».
За словами Ігоря Палиці, це й не дивно, адже голова ОДА виконує розпорядження, які надходять йому з Києва. Такі дії, передусім, загальмовують розвиток області, що впливає на самодостатність області навіть у плані розбудови лікарень, шкіл, спортивних об’єктів тощо.
Також голова обласної ради згадав про ДП «Волиньторф», яке зараз не має можливості провадити видобутки на тих ліцензійних ділянках, які має, адже ОДА не надає їм погодження для відведення землі.
«Чому? Тому, що «Волиньторф» готується на приватизацію вже під когось і тому повинне бути в такому «загнаному» стані», – акцентував Ігор Палиця.
Він відзначив, що цьогоріч ціна на торф зросла, як і попит на нього. «Ми могли би спокійно, маючи таке потужне державне підприємство, як «Волиньторф», та залучивши інвестора, видобувати торф і робити брикети для опалення осель селянам, для продажу, заробляючи на цьому гроші. Але, знову ж таки, все залежить від однієї людини, яка сидить на другому поверсі й просто не підписує документи, навіть маючи рішення судді».
Щодо видобутку міді Ігор Палиця розповів, що на сьогодні вже пробурено дві свердловини в Ратнівському районі, які показали більше 60 метрів продуктивного шару, де залягає мідь. Заплановано що до початку наступного року «Волиньприродресурс» отримає офіційні висновки західних лабораторій, куди направлять зразки.
«Запаси міді – на близько 5 мільярдів доларів», – сказав голова облради. Та зазначив, що із цієї нагоди зустрічався в Києві з представниками державної китайської структури, які готові найближчим часом відвідати з офіційним візитом Волинь. Вони охоче би інвестували у видобуток міді в області.
«Але ми не можемо швидко рухатися в цьому напрямку, бо приїде то поліція, то прокуратура, то ще хтось. Я не можу зрозуміти цих «шкідників», які через свої амбіції заважають розвитку цього комунального підприємства», – наголосив Ігор Палиця.
Коментарі
коментарів немає