Генеральна асамблея і генсек ООН Пан Гі Мун у черговий раз закликали до припинення військових дій на період Олімпійських та Паралімпійських Ігор у Ванкувері, як велить антична традиція.
Тайм-аут у війні
Перший заклик до перемир'я на час Ванкуверскої Олімпіади був зроблений ООН ще 20 жовтня минулого року. Тепер же керівники ООН вже безпосередньо перед початком Ігор звернули увагу світової спільноти і, головним чином, учасників всіх військових конфліктів на планеті на необхідність припинити бойові дії - хоча б тимчасово.
"Я офіційно закликаю всі держави-члени ООН продемонструвати прихильність олімпійського перемир'я на період зимових Олімпійських та Паралімпійських Ігор у Ванкувері 2010 року і вжити конкретні дії на місцевому, національному, регіональному та міжнародному рівнях з метою просування і зміцнення культури миру та гармонії на основі духу олімпійського перемир'я ", - підкреслив голова Генасамблеї Алі ат-Треки.
Третьяк чекає сюрпризу
Президент Федерації хокею Росії (ФХР) Владислав Третьяк очікує, що олімпійський турнір стане жорстким і, в той же час, непередбачуваним. "Я не хотів би прогнозувати, але навіть самі канадці, що б не писала преса, не впевнені, що будуть у фіналі. Хоча вони роблять для цього все можливе", - сказав він.
Що стосується російської збірної, то Третьяк вважає, що їй на Олімпіаді варто думати тільки про найближчих матчах і налаштовуватися тільки на них. "Для нас поки що найголовніший матч - стартовий, з Латвією, від нього і будемо відштовхуватися", - підкреслив він.
Рись, зась!
Учасникам та глядачам тестових заїздів на олімпійській санно-бобслейной трасі в Уістлере пощастило побачити мешканця місцевих лісів - рись, яка сама, перебираючись з дерева на дерево, вийшла до меж спортивного об'єкту. Працівники траси, яких поява тварини явно застала зненацька, вирішили звернутися до фахівців. Ті повідомили, що загрози для людей немає, що незабаром своїми діями підтвердило і сама тварина, відступаючи назад у гущавину.
Рись живе в лісових та гірських околицях Уістлера, але вкрай рідко виходить до людей. "Я працюю тут два роки, і всього другий раз бачу рись", - сказав працівник траси Джон Гібсон. При цьому він висловив надію, що ведмедів, які також мешкають в уістлерскіх лісах, учасникам Олімпійських ігор побачити не доведеться.
Овальні старти
У той же час, россійская команда ковзанярів випробувала лід на ковзанці Richmond Olympic Oval, де пройдуть змагання, починаючи з 13 лютого. "Американці про льоді відгукуються негативно. Він не такий швидкий. Але це зрозуміло, тому що вони тренувалися на високогір'ї в Солт-Лейк-Сіті. Там лід, звичайно, швидше, - сказав головний тренер росіян Микола Гудін. - Для наших хлопців лід непоганий , оскільки у нас багато тренувань походить на рівнинних ковзанках в Коломиї та Москві. У Ванкувері лід приблизно такої ж якості. У нас поки що немає жодних зауважень ".
Гудін додав, що ніяких проблем його підопічні не відчувають. "У збірній все в повному порядку. Настрій в усіх бойовий. Хлопці вже оселилися в олімпійському селі. Жодних проблем з розміщенням не виникло. Все в Ванкувері організовано на найвищому рівні", - сказав тренер.
Камені стануть золотими
Жіноча збірна Росії з керлінгу приїхала в Ванкувер тільки за олімпійськими медалями, що в черговий раз підтвердила головний тренер національної команди Ольга Андріанова.
"Усі команди, у тому числі і наша, добре готові і налаштовані на серйозну боротьбу. Звичайно, налаштовані на медалі, ніхто не приїжджає на Олімпіаду програвати", - сказала Андріанова, повідомляють РІА Новини.
Вона зазначила силу і досвід конкуренток, додавши, що дістатися до п'єдесталу пошани буде неймовірно складно. "Наші супротивники з олімпійського турніру грали в керлінг, коли наші спортсменки ще не народилися", - з гумором зауважила фахівець
Коментарі
коментарів немає