Тимчасовий адміністратор "Трансбанку" Олександр Андрійчук звернувся до правління НБУ з проханням прийняти рішення про ліквідацію установи, повідомляє "Комерсант-Україна". Перед ліквідацією банк продав активи на 100 мільйонів гривень, щоб повернути борг НБУ.

На продажу активів "Трансбанку" наполягав перший заступник голови Нацбанку Анатолій Шаповалов. "У НБУ багатьох замучила ситуація з банком, а гроші потрібно повернути", - пояснило джерело видання. За його словами, санації банку не сприяв його власник, а 1 березня закінчився термін дії мораторію.

"Я подав остаточний звіт про діяльність тимчасової адміністрації (ВА), у якому зробив висновок про необхідність ліквідації банку у зв\'язку з неможливістю його фінансового оздоровлення", - сказав Андрійчук. У департаменті банківського нагляду НБУ відзначили, що згодні з висновком ВА, і правління центробанку сьогодні має схвалити це рішення, зазначає "Комерсант".

З початком ліквідації вкладники "Трансбанку" отримають кошти з Фонду гарантування внесків фізичних осіб, але для виконання вимог перед іншими кредиторами ліквідатору потрібно продати належні йому 8,5% акцій телеканалу "Тоніс".

Тим часом у п\'ятницю, 26 лютого, Нацбанк вирішив ліквідувати банк "БІГ Енергія". Так вирішилася п\'ятирічна суперечка за право впливу на банк груп Костянтина Григоришина та Григорія Суркіса. Ліквідатором банку призначений незалежний експерт Юрій Васильченко, який очолював тимчасову адміністрацію, повідомляє "Комерсант-Україна". 

За даними колишнього тимчасового адміністратора банку Володимира Клименка, компаніям, підконтрольним братам Суркісам, належить 61% акцій банку, російському бізнесмену Григоришину, - 30%, решта акцій належить топ-менеджерам банку. 

Костянтин Григоришин ще наприкінці 2005 року публічно заявляв, що банк - банкрут, обурюючись тим, що колишні партнери розмили його частку, становила 70%. Після цього банк "БІГ Енергія" жодного разу не зміг провести збори акціонерів, зокрема, щоб збільшити капітал, і втрачав ринкові позиції (з 39-го місця за активами в 2006 році до 88-го на 1 січня 2010 року). При цьому фіктивний продаж 18% акцій банку призвів до того, що реєстратор нарахував 118% акцій. Це також зробило неможливим проведення зборів акціонерів. Втраті іміджу банку сприяли PR-атаки акціонерів. 

У НБУ повідомляють, що в установи на балансі знаходиться достатня кількість нерухомості, після продажу якої йому вистачить коштів повернути більшість зобов\'язань, включаючи рефінансування НБУ на 30 мільйонів гривень.

Юристи ж відзначають, що в банку знаходиться значна кількість коштів пенсіонерів, особливо що живуть в Енергодарі та Львові, які не поверталися. Депозити відшкодує Фонд гарантування вкладів, але з коштами на поточних рахунках можуть бути проблеми, відзначає "Комерсант".