Алергія на антигени коханої людини або партнера рідкісне явище, яке може зіпсувати радощі життя. Найпоширеніша проблема такого роду − та сама "алергія на секс".

Читайте також: Фахівці назвали головних "ворогів" сексу

Нещодавно вчені розповіли про випадок анафілактичного шоку у жінки під час орального сексу, інформує BMJ Journals. Реакція її була на амоксицилін, який є в спермі чоловіка. Виявилося, що чоловік ним лікувався. Тому у цьому випадку це була медикаментозна алергія, а не алергія на секс.

Чому виникає "алергія на секс"

Статистика свідчить, що у США близько 40 тисяч людей мають алергію на сім’яну рідину. Така реакція у жінок була при першому контакті зі спермою, зазначає анестезіолог Дарія Сімчук.

Оскільки алергія з'являється після повторної зустрічі з алергеном (тобто після сенсибілізації), вченим довелось шукати пояснення феномену, і вони віднайшли його в перехресних реакціях.

Основним алергеном сім'яної рідини є простатспецифічний антиген (ПСА), структура якого на 70% схожа зі структурою простатичного калікреїну, який знаходять в сечі та епітелії собак. Таким чином, алергію на сперму можна розвинути при контакті з собаками.

Читайте також: Як жінці відчути мультиоргазм (18+)

Що робити

Щоб вберегтися від алергії потрібно або утримуватися від інтимних стосунків, або користуватися презервативом.

Якщо ці методи не підходять, можливе проведення гіпосенсибилізації з використанням білків сперми сексуального партнера.

Існує інший варіант "алергії на секс" – місцеві алергічні симптоми (свербіж, печія) і подальший вагініт виникали у жінок після статевого акту лише з деякими партнерами. У цьому випадку у чоловіків була алергія, але неприємні наслідки були у жінок.

Зі спермою жінка також може отримувати харчові алергени. Тому лікарі радять утримуватись від їжі, що провокує алергію у партнера, за 16–24 годин до очікуваного статевого акту.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook