РНБО може ввести санкції проти облгазів через борг перед Оператором газотранспортної системи. Йдеться про заборговані 10 мільярдів гривень за відібраний і не оплачений газ. Більшість з боргу належить компанії, що пов'язана з Дмитром Фірташем.

Читайте також: Порошенко міг допомагати Медведчуку заробляти мільярди (відео)

Про це пише LIGA.net.

Ухвалити відповідне рішення і ввести санкції можуть вже на найближчому засіданні РНБО. Таку інформацію ЗМІ надали 2 джерела: один з оточення президента Зеленського, інший – нафтогазової галузі. 

Мільярдні борги РГК

У документі, який отримало ЗМІ, зазначено, що за звітний період облгази викачали палива з газотранспортної системи на 9,88 мільярдів гривень.

Важливо, що серед найбільших боржників – облгази, що працюють під брендом Регіональної газової компанії, пов'язаної з Дмитром Фірташем. Йдеться про суму у 7,97 мільярдів гривень.

Більша частина боргу сформувалася за перший квартал 2021 року. Саме тоді в Україні діяли обмежені ціни на газ для населення – 6,99 гривень за кубометр.

«Такі величезні борги облгазів створюють реальну загрозу фінансовій стабільності Оператора ГТС, відповідно, загрозу енергетичній безпеці України. Тому РНБО включилася в процес», – зазначає джерело.

Читайте також: "Давай бл*дь": з'явився аудіозапис, як Порошенко наказував націоналізувати ПриватБанк

Ба більше, фінансова нестабільність оператора ГТС грає на руку «Газпрому», що усіляко лобіює «Північний потік-2». 

За інформацією іншого співрозмовника, РНБО начебто розглядає кілька варіантів можливого рішення:

  • попередження;

  • заморозка активів;

  • націоналізація з подальшою реприватизацією.

Уряд зацікавився власниками обленерго і газзбутів

  • Напередодні Секретар РНБО Олексій Данілов попросив прем'єра Дениса Шмигаля надати інформацію про структуру власників усіх енергетичних та газових компаній України.

  • У планах РНБО – розгляд питання про "погіршення економічної ситуації в Україні через підвищення тарифів на комунальні послуги".

  • Данілов попросив Шмигаля підготувати для РНБО матеріали про підвищення в Україні ціни комунальних послуг і поліпшення держрегулювання на ринках газу, електроенергії та тепла.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook