У селі Рокині, неподалік Луцька, тривають зйомки документального проєкту «Українське підпілля на Волині». До створення стрічки залучили реконструкторів та істориків.

Читайте також: За мотивами роману волинського письменника знімуть фільм

Про це розповів Суспільному режисер проєкту Сергій Шараєвський.

Стрічку глядачі зможуть побачити вже у вересні в ефірі регіональних телеканалів Суспільного мовлення.

У документальному проєкті запланували відзняти чотири серії. Перед написанням сценарію та початком знімань режисер консультувався з істориками, шукав світлини, які збереглися до нашого часу.

«Це будуть дві жіночі історії і дві чоловічі. Це прості люди, яких у свій час зачепила війна. Вони були патріоти і вони кожен по-різному взяли участь у підпільній боротьбі. У протистоянні з військами НКВС, німецькими військами», – розповідає Сергій Шараєвський.

Участь у зніманнях беруть кілька десятків акторів.

35-річний Михайло Курдельчук за професією вчитель інформатики. В документальній стрічці виконує роль вояків УПА та НКВС.

Читайте також: У Луцьку відзначили переможців премії «Люди року-2021. Волинь» (фото)

«Ти себе відчуваєш тією частиною історії, яка захищала дійсно долю простих мирних жителів, яка боролася за вільну і незалежну Україну. З чимось споріднює з тими вояками, які воюють зараз на сході. Вони там теж боронять нашу державу», – каже актор.

У документальному проєкті беруть участь реконструктори з Рівного, Києва, Луцька та інших міст. Вони відтворюють бої. Це тривалий процес, який вимагає чимало досвіду і зусиль, розповідає керівник військово-історичної групи «Азимут» Володимир Патрай.

«Зараз частина учасників нашої групи у формі бійців Третього рейху, які у фільмі виконують свої функціїВчора ми знімали 1947 рік, там вже були воїни УПА, воїни НКВС», – розповідає керівник військово-історичної групи.

Кожна серія документального проєкту «Українське підпілля на Волині» буде тривалістю 26 хвилин. Щомісяця транслюватимуть по одній історії.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook