Журналісти Bihus.info оприлюднили черговий випуск "Наших грошей", який присвячений розслідуванню справи про багатомільйонні розкрадання в українській армії.

Читайте також: Частина 3: як друзі Порошенка розкрадали українську армію на сотні мільйонів гривень

За словами розслідувачів, генеральний прокурор в одному з виступів безпідставно звинуватив їх у брехні. Тоді генпрокурор заявив, що в телефонах фігурантів справи немає деяких діалогів, які були оприлюднені журналістами, зокрема - розмови між працівником "Укроборонпрому" Віталієм Жуковим і гендиректором "Укроборонпрому" Павлом Букіним.

Насправді ж, переконують журналісти, копія цих діалогів є в листуванні Віталія Жукова зі ще одним фігурантом справи Станіславом Хошем. Щодо ролі останнього в схемі розкрадання, то у випуску розповіли, що він займався доставкою висотомірів з Москви в Дубай, а звідти до України та "накручуванням" їхньої вартості.

"Жуков забезпечив контракт та його розпил, а от самі висотоміри забезпечив Хош", – говорять журналісти.

Читайте також: Розкрадання в оборонці. Уряд виділив понад 30 мільйонів на аудит "Укроборонпрому"

Згадується також про розслідування справи НАБУ, яке ніби-то займалося ним протягом двох років та намагалося себе виправдати. Після розголосу скандалу в пресі, НАБУ розпочало службове розслідування та перевірило всіх фігурантів справи: зокрема детектива Дмитра Литвиненка, заступника директора Гізо Углаву та керівника детективів Андрія Калужинського. За словами розслідувачів їх перевіряли на поліграфі. Однак і тут відбулися неоднозначні події. Литвиненко та Калужинський пройшли перевірку на поліграфі "погано", а ось Углаву так і не перевіряли.

"Стриманість, що може свідчити про приховування інформації (прим. про Калужинського та Литвиненка). Його опитування (прим. Углави) було припинено через те, що поліграф не міг показати дані, у зв'язку із втомою, або поганим психологічним станом", – розповіла член Дисциплінарної комісії НАБУ Тетяна Козаченко та додала, що інших спроб перевірити останнього не було.

В результаті керівник Антикорупційного бюро погодився лише з доганами Андрію Калужинському та Дмитру Литвиненку, а Гізо Глава отримав лише зауваження.

Ще одна проблема, на якій наголошують журналісти, вилучені телефони у фігурантів розкрадань, на яких є оригінали скандальних листувань досі перебувають у ГПУ, а не в НАБУ, яке займається розслідуванням. Останні переконують, що не можуть їх забрати, Генпрокуратура заявляє, що телефонів не віддала, адже "детективи мали прийти по них з оригіналом ухвали суду, який зобов'язав це зробити, натомість поштою відправили їм копію".

Читайте також: Як друзі Порошенка нахабно розкрадають оборонний комплекс України

Без телефонів фігурантам скандалу не можуть висунути звинувачення у суді, а термін судового рішення, що дозволяє НАБУ їх забрати в ГПУ закінчується 3 липня. 

Нагадаємо, журналісти-розслідувачі оприлюднили масштабне розслідування про корупцію і розкрадання в оборонному комплексі України. За даними журналістів, до схеми виведення з української оборонки сотень мільйонів гривень причетний друг і партнер Порошенка, член Ради національної безпеки і оборони Олег Гладковський, його 22-річний син Ігор і гендиректор "Укроборонпрому" Павло Букін. Оприлюднили секретну переписку учасників злочинної схеми, внутрішні документи, докази домовленостей про хабарі. Розмір розкрадання становить не менше 250 мільйонів гривень.

Антикорупційне бюро відкрило кримінальне провадження, а Гладковського звільнили з РНБО. 

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook