Жителі Волинської області зазанали величезних збитків через різкий стрибок напруги: у людей перегоріла побутова техніка і вийшли з ладу електроприлади. Для жителів села Воротнів перепади напруги – звична справа, але раніше від них псувалися тільки світильники.

Читайте також: Шахраї представилися працівниками банку та видурили 4 тисяч гривень у лучанки

"Говорили, 400 вольт було на одній фазі. Є три фази: на одній було 60, тому що перевіряли, а на двох було по 400, а повинно бути 220. Витяжка згоріла, вмонтована плита, електродуховка і холодильник", – розповідає житель Воротнева Іван Муляр, передає Сегодня.

Тільки у Мулярів збитки налічують 25 тисяч гривень. У сусідній сім'ї – Марчуків – втрати ще більше: разом з комп'ютером, роутером і мікрохвильовою піччю вийшов з ладу взятий в кредит котел, вартість якого перевищує 20 тисяч гривень.

Провісником лиха, згадують місцеві жителі, був їдкий дим. Потім заіскрилися розетки і почала плавитися проводка. Жителі села вважають дивом, що справа не дійшла до пожежі.

Жителі Воротнева викликали районних енергетиків, але ті стали нагадувати про заборгованості. Побоюючись повного відключення електроенергії воротневці звернулися до сільради. Чиновники порадили скласти список пошкодженого майна. Після складання такого списку буде організована комісія, а сільський голова підтвердить втрати. 

Підтримали селян і обласні енергетики. Вони пояснили НС зношеністю електромереж – механізми відпрацювали вже по 25 років, а на їх заміну не вистачає грошей. На місцевій трансформаторній підстанції техніка зношена на 85%. В цілому по Україні електромережі зношені на 60%.

Читайте також: Врятували волинянина, який хотів публічно вбити себе струмом

"Це наша проблема. Створюється зараз комісія, готується розпорядчий документ. Комісія виїде в село і розбиратиметься з конкретними споживачами. Готівкою ми не розраховуємося – в таких випадках оплачуємо ремонт", – розповів директор з технічних питань Волиньобленерго Володимир Перчук

Заяви на відшкодування написали вже 15 домогосподарств, але місцеві жителі запевняють – постраждалих значно більше.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter