Від 1 вересня 2021 року масового переведення одержувачів пенсій на обслуговування до банків не буде.

Читайте також: Українцям перерахують пенсії: хто отримає доплати

Про це у понеділок, 16 серпня, повідомляє пресслужба Пенсійного фонду України.

Так, відповідно до статті 47 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» є два способи виплати пенсії:

  • за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України організаціями, що здійснюють виплату і доставку пенсій,

  • або через установи банків.

Пенсію з доставкою за місцем фактичного проживання пенсіонера виплачує національний оператор поштового зв’язку – акціонерне товариство «Укрпошта».

Уповноваженими на виплату пенсій є 44 банки (перелік банків). 

Пенсіонер самостійно обирає спосіб виплати пенсії, а зміна способу виплати пенсії проводиться на підставі заяви одержувача пенсії.

«Враховуючи зазначене, пенсіонери і після 1 вересня за бажанням продовжуватимуть отримувати пенсії через АТ «Укрпошта» з доставкою додому чи у поштових відділеннях незалежно від свого віку, стану здоров’я (наявності інвалідності) або потреби у постійному сторонньому догляді», – повідомили в ПФУ.

Читайте також: Розповіли, як українцям оформлятимуть пенсії без офіційного стажу

Оплату послуг доставки пенсій здійснює за встановленими тарифами Пенсійний фонд України.

Водночас, постановою Кабінету Міністрів України від 26.05.2021 № 546 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України» передбачено проведення відбору на конкурсній основі організацій, що надаватимуть послуги доставки пенсій за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України від 01.01.2023.

«До зазначеної дати функції організації, що здійснює виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання одержувачів у межах України, здійснює АТ «Укрпошта» на умовах тристоронніх договорів, укладених відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 грудня 2020 р. № 1279 «Деякі питання організації виплати пенсій та грошової допомоги», – резюмували у Пенсійному фонді.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook