Луцька міська рада вимагає в контролюючих органів, аби вони анулювали дозвільні документи Гнідавському цукровому заводу на викиди забруднюючих речовин в атмосферу та призупинили його діяльність через постійне забруднення довкілля.

Читайте також: Мешканці мікрорайону у Луцьку потерпають від їдкого чорного диму із цукрового заводу

18 травня на позачерговій сесії Луцької міської ради депутати розглянули проєкт рішення Про звернення щодо вирішення екологічних проблем територіальної громади міста та прилеглих до нього населених пунктів, пов’язаних із забруднення атмосферного повітря промисловими викидами та нестерпним смородом, що становить загрозу для здоров’я населення, від діяльності ПрАТ «Гнідавський цукровий завод». Пише ІА Волинські новини.

В. о. керівника відділу екології Олег Гелета доповів, що проблема погіршення якості атмосферного повітря у зв’язку з діяльністю цукрового заводу продовжує турбувати лучан.

Починаючи з 10 травня 2021 року у групу оперативного реагування 15-80 та у відділ екології Луцької міської ради стали надходити скарги мешканців Луцька про погіршення умов проживання від нестерпного смороду та викидів в атмосферне повітря чорного диму від діяльності ПрАТ «Гнідавський цукровий завод».

«Особливої інтенсивності поширення неприємних запахів набуло 15-16 травня 2021 року, про що свідчили численні скарги громадян до Луцької міської ради на їдкий дим з труби ПрАТ «Гнідавський цукровий завод», що викликає кашель, рвотний рефлекс, головокружіння, задишку в дітей», – сказав Олег Гелета.

Оскільки Гнідавський цукровий завод і зареєстрований, і розташований на території Боратинської сільської ради, фактично Луцька міська рада не має на нього впливу. Тому необхідно звернутися до Державної екологічної інспекції у Волинській області та Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області з метою анулювання цукровому заводу дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферу та призупинення його діяльності через постійне забруднення довкілля.

«Просимо вас вжити невідкладних заходів щодо усунення порушень природоохоронного та санітарного законодавства, що призвели до виникнення нестерпного смороду, погіршення соціального благополуччя, здоров’я та самопочуття населення», – наголошено в тексті звернення.

Читайте також: Луцьк хоче зберегти дитячу залізницю

Зазначимо, цукровий завод має котельню, яка може працювати і на газу, і на мазуті. І коли котельня працює на газу, то труба не димить, а коли її переключають на мазут, то починає виділятися чорний їдкий дим.

Депутат Євгеній Ткачук зазначив, що повністю підтримує звернення.

«Моє підприємство знаходиться за вісім кілометрів від заводу, але і там було видно той дим. Подвір’я було засипане сажею… Якщо ціну на газ підвищать, то більшість підприємств у Луцьку переходитимуть на тверде паливо, мазут. Це буде катастрофа», – сказав він.

Натомість депутат, перший заступник керівника Державної екологічної інспекції у Волинській області Олександр Ткачук повідомив, що органи міського самоврядування можуть звертатися до контролюючих органів.

«Ми повинні перевіряти порушення природоохоронного законодавства. Ми проведемо перевірку і якщо буде зафіксовано перевищення викидів, цей завод буде призупинено або оштрафовано. На гарячу лінію інспекції вже зверталися місцеві жителі щодо цього питання. Ми зареєстрували їхні звернення і вчора було підписано звернення до екологічної інспекції України щодо погодження перевірки цього підприємства», – сказав він.

Депутати одноголосно підтримали проєкт рішення.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook