На сексуальну активність очікувано впливають вік партнерів, стан здоров'я та етап відносин – закохані нерозлучні від пів року до року.

Читайте також: Скільки має тривати секс, щоб жінка була щасливою

Щоб це з'ясувати, канадські психологи провели опитування серед 117 гетеросексуальних пар. Подружжя, які багато років жили в шлюбі, попросили окремо розповісти про розбіжності в сексі. І чоловіки, і жінки були розчаровані інтимним життям з однієї причини – через розбіжність сексуального темпераменту, пише 24 канал.

У всіх різне лібідо, і частоту сексуальних контактів визначають не норми ВООЗ, а переваги партнерів. Але середні цифри все ж відомі. Секс-колумніст Майкл Кастлмен наводить дані з найбільш цитованих досліджень: пари до 45 років займаються сексом в середньому раз в тиждень, а подружжя трохи старше – два-три рази на місяць. Це показало опитування серед 6785 одружених американців.

Ще одним фактором виявилася освіта: рідше інших сексом займалися ті, хто не закінчив школу, а частіше – люди з вищою освітою. Володарі вчених ступенів приділяли сексу менше часу.

У цивільному шлюбі партнери займалися сексом частіше, ніж в офіційному. Вагітність і виховання дітей радикально не змінили інтимне життя подружжя. Лише 20% випадків, коли сексуальна активність в парі зменшується або збільшується, пояснюються цими факторами, інші 80% обумовлені індивідуальними особливостями.

У третині випадків, коли пари звертаються до сексолога через розбіжність лібідо, жінки хочуть сексу більше чоловіків. У навантаження до розладу у відносинах вони відчувають дискомфорт, адже це нібито "неправильно".

Читайте також: Любов не вічна: психолог радить міняти партнера кожні 5 років

В такій ситуації є три виходи:

1. розірвати відносини; 

2. жити як раніше (ймовірно, що більш пристрасний партнер почне зраджувати);

3. постаратися прийти до компромісу. Звичайно, "середнє арифметичне" між вашими бажаннями не призведе до ідилії, але знизить рівень невдоволення один одним. Через кілька місяців можна повернутися до переговорів.

Читайте головні новини Волині та України також на нашій сторінці у Facebook