12-го лютого робоча депутатська комісія з контролю за діяльністю ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" побувала з візитом на підприємстві. Ознайомилися з документами, обговорили шляхи вирішення проблеми зі сморідом в Нововолинську та оглянули територію. Дирекція гарантує, що неприємні запахи усунуть. про це повідомляє інтернет-видання Буг

Нагадаємо, що домовились про зустріч на підприємстві депутати міськради з керівництвом “Курчака” 8-го лютого на засіданні робочої комісії за участі громадськості міста.

Так звану інспекцію проводили депутати міськради Віктор МарчакВолодимир ШаповалВіктор Ромашевський, Василь Гура, Руслан Соловйов, Богдан Бадзюнь, начальник відділу будівництва, комунального господарства і газифікації Олена Шведова, яка також входить до скаду комісії та заступник міського голови Олександр Громик і депутат Олег Пристопчук.

Зауважимо, що інші члени робочої комісії, зокрема обранці Сергій Бінецький та Магомед Магомаєв, завідувач Нововолинського міськрайонного відділу ДУ "Волинський обласний лабораторний центр" Держсанепідслужби України Василь Мельник та начальник Нововолинського міського управління Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Ярослав Лєшко на підприємтво не прибули.В.о. директора ТзОВ "Птахокомплекс "Губин" Володимир Львов надав певні документи для ознайомлення, зазначивши, що вони можуть бути у вільному доступі, тобто кожен бажаючий має право ознайомитися.

Відмітили, що з моменту запуску підприємства з 2015-го року до міського бюджету сплатили 7,5 млн гривень податку (ПДФО, екологічний та на нерухомість).

“З цієї суми екологічний не сягає великих розмірів, – зауважила Шведова, – так як всього по місту за рік близько 700 тисяч гривень надходить зі всіх підприємтв загалом”.

Львов, повідомив, що на даний момент є фільтри, які частково прибирають запахи.

“Ми вже замовили додаткову систему очищення, хоч законодавство не вимагає її встановелення. До 5-го березня мають бути облаштовані вугільні фільтри. Гарантуємо, що приберемо ці запахи”, – говорить керівник.

Директор також зазначив, що на сьогоднішній день вони не спалюють пір’я. Його вивозили в Костопіль на переробку, а зараз заключили договір із ветсанзаводом у Жовкві.

Добова норма відходів підприємтва становить близько 10-14 тонн. Частину продають або зоморожують, а також вивозять у вищезазначені місця.

Львов відзначив, що вони шукають причину сморіду. Ймовірно — неправильний температурний режим при спалюванні пір’я, – сказав директор.

Саме на даний котел-утилізатор, встановлений на території, “Пан Курчак” хоче отримати відповідні дозвільні документи, опублікувавши “заяву про наміри отримати дозвіл на викиди забруднюючих речовин”. Робоча комісія прагне дійти консенсусу в цьому питанні і головне завдання, яке ставлять перед підприємством – відсутність їдкого запаху на території міста.

Виробничі стічні води після проходження певних етапів попереднього очищення надходять на очисні Нововолинськводоканалу, з яким у “Курчака” укладений договір. Підприємство платить за це близько 200 тисяч гривень в місяць.

Робоча комісія мала змогу оглянути територію підприємства та установку для утилізації відходів.

Марчак зазначив, що основна мета – домовленість з керівництвом птахокомплексу щодо усунення сморіду. З допомогою правового поля та переговорів вести співпрацю задля можливості жителям Нововолинська і навколишніх сіл дихати повітрям без запаху “Не Шанель №5”.В.о. директора підприємства на останок додав:

“Ми не хочемо, щоб нам перекривали роботу і прагнемо досягти згоди. Встановимо вугільні фільтри, які повинні ліквідовувати неприємні запахи. Якщо дозвіл не отримаємо на проведення утилізації, то вивозитимо відходи в Жовкву”.

Депутатська комісія і надалі буде проводити свою роботу у сфері контролю за діяльністю ТзОВ «Птахокомплекс «Губин».

13-го лютого о 16:00 проведуть чергове засідання, на якому обговорять деталі перевірки та підготують запити до підприємства.

Діяльність комісії відкрита, усі мешканці міста можуть цікавитися її роботою.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter