Президент України Петро Порошенко звернувся до глави Російської Федерації Володимира Путіна на "ти", заявивши, що відповідальність за збройний конфлікт на Сході України лежить саме на ньому.

Про це розповідає 5 канал з посиланням на прес-службу глави української держави.

Читайте також: "Ми дотиснули Путіна", – Порошенко

"На сьогоднішній день уже створюється атмосфера, що миротворці потрібні, без миротворців не можна. І ти не можеш, шановний пан Путін, або не шановний, пояснити світу, а чому ж ти проти. Значить це на тобі лежить – відповідальність щодо щоденного поранення та вбивств українських військових і українських цивільних, на тобі особисто лежить відповідальність щодо розгортання війни і агресії проти нашої держави", – сказав Порошенко в інтерв’ю українським телеканалам.

Він зазначив, що Путін може дуже легко припинити загибель мирних людей і українських військових, які захищають рідну землю.

"Ти дуже легко це можеш зробити – це просто не застосування права вето. Більше від тебе ніхто нічого не вимагає", – сказав Президент України.

Глава держави також зауважив, що мандат миротворців повинен поширюватися на всі окуповані території. Дуже дивно звучала російська пропозиція застосовувати миротворців, як ескорт для спостерігачів ОБСЄ.

"Ескорт – це дещо інше, шановні або не шановні росіяни. А у нас потрібна повноцінна миротворча місія, яка буде мати мандат, повноваження і можливості щодо роззброєння незаконних збройних формувань російського або місцевого походження під контролем росіян. Миротворці є надзвичайно важливі. Той, хто проти миротворців – той за війну. І ми не допустимо, щоб українців вбивали", – наголосив він.

За словами Порошенка, Україна готова негайно винести це питання на голосування Ради безпеки ООН, "як тільки Росія прийме позицію всього світу".

"Багато членів Ради безпеки готові підтримати узгоджений проект", – резюмував президент.

Звернення Порошенка до Путіна не на жарт схвилювало поплічників "русского мира" в мережі.

Читайте головні новини Волині та України також на наших сторінках у Facebook та Twitter